Technologie

Proč nejde Messenger

Proč nejde Messenger

Důvodů, proč nejde Messenger může být hned celá řada. Mezi nejčastější patří:

  • výpadek služby
  • chyba na vašem zařízení
  • problém s připojením k internetu

Výpadek služby

Přestože se to nestává často, vyjímečně můžeme zaznamenat situace, kdy Messenger nefunguje vlivem technického problému služby. Zda se v případě problémů jedná o výpadek můžete snadno ověřit například na webu downdetector.com. V této službě nahlašují výpadky aplikace sami uživatelé, takže máte bezprostřední zpětnou vazbu.

Pokud se skutečně jedná o výpadek, nezbývá vám bohužel nic jiného, než vyčkat na odstranění problémů ze strany provozovatele aplikace.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se přihlásit na Messenger bez hesla

Chyba na vašem zařízení

Ve většině případů je však původcem problémů spojených s nefungování Messengeru spíše vaše zařízení. Pomoci vám pak může například vymazání dat aplikace, její reinstalace, upgradování vašeho operačního systému nebo i jednoduchý restart telefonu.

V případě, že žádný z uvedených kroků nepomohl, vyzkoušejte zda na jiném zařízení Messenger běží bez problémů a pokud ano, zvažte předání telefonu odborníkovi ke konzultaci.

Problém s připojením k internetu

Posledním problémem, který zmíníme v našem výčtu je připojení k internetu. Protože Messenger samozřejmě potřebuje ke svému fungování přístup k síti, je možné, že případné chyby jsou spojené s nedostupností připojení.

Vyzkoušejte fungování na datovém připojení i v lokální síti a ověřte, zda je připojení funkční i při provozu jiných aplikací.

Zdroj: online-tech-tips.com