Technologie

Jak dlouho vydrží 10 GB dat při různém využití

Jak dlouho vydrží 10 GB dat při různém využití

10 GB dat může vypadat jako dostatečné množství, ale doba, po kterou vám vydrží, závisí může být značně proměnlivá. V následujícím článku si rozebereme, jak dlouho vydrží 10 GB při různém využití.

Prohlížení internetu

Pokud používáte svá data převážně na čtení článků, prohlížení sociálních sítí, a občasné sledování videí na webu, 10 GB by vám mohlo vydržet přibližně 600 hodin prohlížení. To předpokládá, že průměrná hodina prohlížení internetu spotřebuje kolem 17 MB.

Mohlo by vás také zajímat: Jak tisknout fotky z mobilu přes Wi-Fi ve 3 jednoduchých krocích

Sociální média

Sociální média jsou trochu náročnější, hlavně kvůli videím a obrázkům. Pokud trávíte hodně času prohlížením feedu na Instagramu, Facebooku, nebo Twitteru, 10 GB by vám mohlo vydržet kolem 50 hodin aktivního používání.

Streamování hudby

Pokud jste fanouškem streamování hudby a posloucháte ji ve standardní kvalitě, 10 GB by vám mohlo stačit na přibližně 200 hodin poslechu. To se ale liší podle služby a nastavení kvality.

Streamování videa

Streamování videa je jednou z největších spotřeb dat. Pokud sledujete videa ve standardním rozlišení, 10 GB by vám mohlo vydržet okolo 10 hodin sledování. U videí ve vysokém rozlišení (HD) se toto číslo snižuje na zhruba 3 hodiny.

Online hry

Online hraní her může spotřebovat od 40 MB do 300 MB za hodinu, v závislosti na typu hry. U 10 GB byste se tedy mohli dostat na 30 až 250 hodin hraní, což je široký rozsah závislý na specifikách hry.

Videohovory

Pro videohovory, například přes Skype nebo Zoom, 10 GB dat při standardním rozlišení obrazu vydrží přibližně 40 hodin.

Zdroj: Kenstechtips.com