Technologie

Co všechno lze očekávat od nového iPhonu 16?

Co všechno lze očekávat od nového iPhonu 16?

Do předpokládaného podzimního uvedení iPhonu 16 na trh zbývají ještě měsíce, už teď se ale internetem šíří spekulace, co všechno bude telefon umět a jak bude vypadat. První změnou oproti předchozím modelům je, že (možná) bude mít jiné uspořádání čoček fotoaparátu. Na co dalšího se ještě můžeme těšit?

Kdo patří mezi technické špiony, možná už něco málo tuší. Nám se podařilo vypátrat, že iPhone 16 by měl disponovat energeticky úsporným displejem, samozřejmě lepšími objektivy, ale i sadou nových funkcí poháněných umělou inteligencí. Jak vše doopravdy bude, zjistíme za pár měsíců, zatím svou zvědavost ukonejšíme následujícími (uniklými) informacemi.

Klasika v podobě hardwarových aktualizací

Letošní iPhone 16 čeká řada hardwarových aktualizací. Jako obvykle společnost Apple své telefony každý rok zlepšuje, co se výkonu fotoaparátu, úspornosti obrazovky a výdrže baterie týče.

Minulý rok byl typ s číslem 15 obohacen o titanový rám, akční tlačítko a nabíjení přes slot USB-C. V případě základního modelu iPhonu 15 se Apple řídil osvědčenou strategií postupného zavádění rozšířených funkcí a do iPhonu 15 přidal dobře hodnocený Dynamic Island z iPhonu 14 Pro. Se všemi těmito vychytávkami by se mělo počítat i u iPhonu 16.

Změna posazení čoček fotoaparátu

Podle toho, co se šeptá, to vypadá, že hlavní vizuální změnou u iPhonu 16 bude jiné seskupení čoček fotoaparátu. Zatímco předešlé modely je měly sdruženy do trojúhelníku či diagonály na hranatém pozadí se zaoblenými rohy, iPhone 16 je bude mít umístěny nad sebou.

Chystá Apple „véčko?

Zatím to vypadá, že iPhone se flipového modelu nedočká. Sice existují zvěsti, že Apple chystá iPhone Flip či iPhone Flop (a ostatní výrobci už na trh uvedli vlastní ohýbací telefon), prozatím ale o tomto kroku mlčí.

Šanci dostane umělá inteligence

Samsung již představil ve své řadě Galaxy S24 vylepšení za pomoci umělé inteligence a nebylo by velkým překvapením, kdyby se Apple vydal stejným směrem. Ten prý plánuje využít jazykové modely, které umělá inteligence generuje – to by mohlo zásadně vylepšit schopnosti Siri.

Očekávaný iPhone 16: Uvedení na trh a vydání

Apple představuje novou řadu telefonů každý rok v září a není důvod si myslet, že letos by to mohlo být jinak. Nové iPhony se většinou vydávají hned po uvedení – obvykle v pátek následující týden. Někdy společnost Apple data vydání konkrétních verzí rozloží, zejména při představení zbrusu nového designu nebo velikosti. Je tedy možné, že řada iPhone 16 bude mít více než jedno datum vydání.