Bydlení a zahrada

Návrh dětského pokoje v paneláku

Návrh dětského pokoje v paneláku

V panelovém bytě často bojujeme s prostorem, který bývá omezený a musíme tedy velice rozmýšlet jaký návrh dětského pokoje v paneláku zvolit, aby vyhovoval potřebám dítěte. Interiér dětského pokoje v paneláku by měl splňovat čtyři základní prvky o kterých si povíme v tomto článku.

  • Dostatečný úložný prostor
  • Nábytek na míru
  • Komfort na prvním místě
  • Dekorace a doplňky 

Dostatečný úložný prostor

V panelovém bytě často bojujeme s prostorem. Je tedy důležité přemýšlet nad rozložením celého pokoje a využít veškerý úložný prostor na který narazíte. Úložný prostor nemusí být jen šatní skříň, která zabírá spoustu místa, ale můžete například koupit postel s úložným rámem nebo vymyslet šatní systém, který připevníte na zeď a díky tomu ušetříte alespoň trochu místa.

Nábytek na míru

Skvělým řešením bývá objednání nábytku na míru přímo od tesaře, samozřejmě jde o více náročnou variantu, ale můžete si být jisti, že se využije každý centimetr obytné plochy. Svěřte tesaři své přání a nechte ho vypracovat návrh Vám na míru. 

Komfort na prvním místě 

Při návrhu dětského pokoje myslete i na pohodlí Vašeho dítěte, přeci jen spánek by měl být kvalitní a dostatečně dlouhý. Vybírejte tedy nejen stylovou, ale hlavně praktickou a pohodlnou postel, která bude nejen dominantou pokoje, ale také oblíbeným místem Vašeho dítěte.

Mohlo by Vás také zajímat: 7 tipů na vybavení do domácnosti

Dekorace a doplňky

Vybírejte oblíbené barvy svého dítěte, popřípadě se ho zeptejte, jaké doplňky si přeje ve svém pokoji. Můžete to pojmout i hravou variantou a doplňky či dekorace vyrábět společně, například ze dřeva. Držte se ale spíše heslem: V jednoduchosti je krása. Příliš doplňků bude působit tak, že je pokoj neuspořádaný.

Doplněk v podobě kvalitního povlečení

Nezapomínejte také na důležitý doplněk v podobě kvalitního povlečení, které má vliv na pohodlí a spánek Vašeho dítěte. Vyberte povlečení na jednolůžko vyrobené z příjemné bavlny, která poskytuje komfortní a zdravé prostředí pro spánek. Dětská postel bude díky krásnému povlečení nejen útulnější, ale také přizpůsobená dle oblíbených barev Vašeho dítěte. Zvolte jednobarevné povlečení nebo povlečení s veselými barvami podle přání a vkusu malého obyvatele pokoje.

Zdroj: Houseandgarden.co.uk