Zdraví a krása

Jak dlouho se léčí zánět šlach

Jak dlouho se léčí zánět šlach

Jste právě v rekonvalescenci se zánětem šlach? Zajímá Vás za jak dlouho budete fit? V tomto článku se dozvíte průměrnou délku léčby zánětu šlach.

  • Délka léčby se sádrou
  • Délka léčby s ortézou
  • Délka léčby po chirurgickém zákroku
  • Délka léčby za pomocí fyzikální terapie

Délka léčby se sádrou

V závažnějších případech se doktor uchýlí k fixaci šlach sádrou. Ve spojení s antibiotiky bude trvat léčba zhruba 4-6 týdnů. 

Lékař Vám naordinuje klid na lůžku a díky omezení pohybu budou mít šlachy potřebný čas ke zbavení se zánětu a dojde také k razantní obnově chrupavky díky které se klouby nebudou třít o sebe a způsobovat bolest.

Délka léčby s ortézou

Ortéza společně s chladivými mastmi a gely může zánět šlach vyléčit zhruba během 5-6 týdnů. Ortéza je vhodné řešení pro pacienty, kteří potřebují dále vykonávat práci na plný úvazek či se starat o děti. 

Délka léčby po chirurgickém zákroku

Pokud Vás trápí chronický zánět šlach, lékař se uchýlí ke chirurgickému zákroku, při kterém odstraní zánět a obrousí klouby tak, aby do sebe kloubní jamky zapadli a nezpůsobovali Vám tak další bolest. Proces rekonvalescence je v tomto případě delší a to zhruba 2-3 měsíce.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak dlouho se léčí vyhřezlá ploténka

Délka léčby za pomocí fyzikální terapie

Fyzikální terapie je série opakujících se cviků, které postupně nabírají na své intenzitě. Napomáhají k rychlejší regeneraci. Při fyzikální terapii se zapojí všechny klouby a pohyb se stane méně bolestivým. Léčba zánětu šlach pomocí fyzikální terapie trvá zhruba 1-2 měsíce.

Vždy ale raději zajděte za ortopedem či chirurgem, který podle diagnózy určí nejvhodnější způsob léčby.

Zdroj: Healthline.com