Bydlení a zahrada

Miniaturní broučci v bytě

Miniaturní broučci v bytě

Trápí Vás miniaturní broučci v bytě a Vy je chcete správně identifikovat, ať víte, jaké škůdce máte doma? V tomto článku si uvedeme čtyři nejčastější druhy škůdců, které Vám mohou doma dělat neplechu.

  • Šatní moli
  • Štěnice domácí
  • Mravenci
  • Švábi

Šatní moli

Mol šatní má lesklá stříbřitá křídla, takže si ho nemůžete splést s jeho příbuzným molem potravinovým. Pokud se ve Vašem bytě nachází vlhká, tmavá a nevětraná místnost je dost možné, že se tam mol šatní objeví. Nemají rádi světlo a voňavé místnosti. 

Dostanou se do všeho oblečení, ze kterého mohou čerpat keratin, který je jejich hlavní potravou. Může to být Váš oblíbený kabát či šaty, které už několik let leží na dně skříně.

Štěnice domácí

Na těle se začnou objevovat štípance, které jsou často ukryté v záhybech. Jde o malé, rudé pupínky, které svědí a čím déle se štěnicemi bydlíme, tím více pupínků se nám na těle začne objevovat. Stačí když si například z dovolené od příbuzných přivezete jednu samičku, ta pak dokáže denně vyprodukovat až osm vajíček, které se dokážou sířit stejnou rychlostí. Za pár dní můžete mít doma zavšivenou matraci či sedačku. Štěnice se ale drží i na stěně.

Mravenci

Miniaturní broučci v bytě dokážou nadělat pořádný nepořádek a chaos v jinak klidné domácnosti. Mezi ně patří i mravenci, které si jednoduše můžeme donést z procházky na poli či v lese. Je potřeba zasáhnout dříve, než si začnou mravenci tvořit kolonie.

Mohlo by Vás také zajímat: Jdou čmelíci na člověka?

Švábi

Pokud cítíte v bytě neobvyklý zápach a při utírání prachu se Vám na hadru objevují hnědé tečky, tedy výkaly švábů je potřeba urychleně jednat. Švábi mohou totiž vyrůst až do délky 30 mm a mohou žít až 180 dní. V tomto případě kontaktujte odborníka a domluvte si termín deratizace.

Zdroj: Pestsamurai.com