Vztahy a láska

Za jak dlouho po rozchodu se vrátil?

Za jak dlouho po rozchodu se vrátil?

Za jak dlouho po rozchodu se vrátil? To je otázka, kterou si klade nejedna žena se zlomeným srdcem. Jaké jsou statistiky a proč byste se po rozchodu neměla podobným způsobem trápit si rozebereme v následujícím článku.

Průměrná doba „než mu začnete chybět“

Existují průzkumy, které tvrdí, že očekávaná doba, ve které začnete bývalému partnerovi chybět po rozchodu se pohybuje zhruba v rozmezí od dvou do 6 měsíců (Zdroj: exboyfriendrecovery.com).

Jiné statistiky uvádějí rozmezí jednoho až šesti měsíců s tím, že počítají pouze s dlouhodobými vztahy, které byly považovány z obou stran za vážné (Zdroj: exbackpermanently.com).

Vše je individuální

Je však důležité chápat, že doba potenciálního návratu vašeho bývalého partnera je značně individuální. Záleží samozřejmě zejména na příčině a průběhu rozchodu. Zároveň hrají roli také okolnosti samotného vztahu, jeho délka, intenzita nebo míra společných závazků.

Různé koncepty pracují také s tím, jakými fázemi si po rozchodu bývalí partneři procházejí. I zde je ale nutné uvést, že se nejedná v žádném případě o univerzální scénáře a mohou se podle osobnostních rysů velmi zásadně lišit.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se pozná zamilovaný vodnář

Buďte pánem situace

Nechtěný rozchod je vždy těžkou zkouškou pro psychiku každé ženy. Je však důležité, vzít věci do vlastních rukou. Pokud se budete trápit otázkami typu „za jak dlouho se po rozchodu vrátil“, nebudete schopná posunout se dále a za ukončeným vztahem udělat tlustou čáru. Neutápějte se tedy v čekání na potenciální změnu názoru bývalého partnera a začněte žít nový život.