Technologie

Jak zjistit někoho heslo na IG

Jak zjistit někoho heslo na IG

Zajímá vás, jak zjistit někoho heslo na IG? Útoků na účty sociálních sítích stále přibývá, a proto je dobré znát prevenci proti veškerým metodám. Jediným legálním způsobem zjištění cizího hesla je domluvit se s majitelem účtu na tom, že ho s vámi bude dobrovolně sdílet. Jakýkoliv jiný postup je velmi nemorální a dokonce protizákonný. Obvykle se jedná o phishing, odhalení hesla díky snadné kombinaci znaků, využití speciálních aplikací nebo fyzické ukradení dat z počítače.

Dobrovolné sdělení hesla

Jak již bylo řečeno v samém začátku našeho článku, jediným správným a oficiálně legálním způsobem je vyžádání si přístupových údajů od majitele účtu. Pokud vám heslo dobrovolně sdělí dává vám přístup do svého soukromí ze své vůle.

Phishing

Phishing vykrádá vaše data pomoci vylákání přihlašovacích údajů. Zjednodušeně vám nabídne falešnou stránku vypadající jako oficiální přístup k účtu a zadané heslo se po vložení samozřejmě dostane k útočníkovi.

Prolomení slabého hesla

Často si za prolomení hesla mohou tak trochu i sami uživatelé. Pokud zvolíte opravdu velmi snadnou kombinaci znaků ve které jde například o číselnou řadu nebo shodu s vašim uživatelským jménem, nemusí být pro útočníka těžkým úkolem heslo opakovaným zadáváním uhádnout.

Využití aplikací

Bohužel existují také aplikace, které jsou schopné zaznamenávat klávesy stisknuté na telefonu nebo počítači v momentě, kdy je navštívena přihlašovací stránka vybrané sociální sítě. Tato kombinace znaků se pak ukládá a zloděj dat může snadno získat přístup téměř kamkoliv.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se přihlásit na Messenger bez hesla

Zjištění hesla přímo z počítače

Heslo vám může ale uniknout i přímo pod rukama. Pokud si do prohlížeče ukládáte své přihlašovací údaje, může v nastavení nezvaný host znalý uživatelského hesla odkrýt i další hesla. Tím pádem se v podstatě na několik jednoduchých kliknutí dostane k přístupu nejen k Instagramu, ale i dalším vašim účtům.

Zdroj: Famiguard.com