Technologie

Jak aktualizovat Instagram

Jak aktualizovat Instagram

Jak aktualizovat Instagram je častá otázka pravidelných uživatelů této aplikace. Pokud máte problémy s její aktuálností postupujte podle následujících kroků:

  • Zkontrolujte zapnutí automatických aktualizací
  • Proveďte ruční aktualizaci v App Store nebo Google Play
  • Pokud problémy přetrvávají, proveďte reinstalaci aplikace a hledejte další přičiny

Zapnutí automatických aktualizací

Aplikace Instragram by se měla aktualizovat sama bez nutnosti jakýchkoliv zásahů z vaší strany. V některých případech však může dojít k blokaci těchto automatických aktualizací. V první řadě proto otevřete aplikaci, klepněte na svůj profilový obrázek a přejděte do nastavení. V něm zvolte položku „Informace“ a „Aktualizace aplikace“. Následně klepněte na „Automatická aktualizace Instagramu“ a máte hotovo.

Mohlo by vás také zajímat: Jak obejít soukromý účet na Instagramu

Proveďte ruční aktualizaci

V případech, kdy automatické aktualizace z nějakého důvodu selhávají, můžete aktualizaci provést manuálně. Pokud používáte operační systém Android, vyhledejte aplikaci Instagram v Google Play a pokud iOS, postupujte stejně v App Store. V obou aplikacích pak stačí kliknout u Instagramu na „Aktualizovat“ a proces se již sám dokončí.

Reinstalace aplikace a další možné příčiny

Jestliže vám výše uvedené postupy nepomáhají, vyzkoušejte ještě odinstalování a opakované nainstalování aplikace Instagramu. Když ani tento krok nepřinese výsledky, pravděpodobně není novější verze aplikace dále kompatibilní s vašim zařízením a situace nemá bohužel další řešení.

Zdroj: Lifewire.com