Zábava

UwU význam

UwU význam

UwU je zkratka používána v chatech na sociálních sítích a konverzacích v komunikačních aplikacích. Přestože se její užití v posledních letech značně zintenzivnilo, stále se mnoho lidí ptá, jaký má UwU význam. V následujícím článku vám přinášíme vysvětlení.

Jedná se o zobrazení obličeje

Zkratka UwU má možná až překvapivě velmi jednoduchý význam. Jedná se totiž o zobrazení roztomilého obličeje se zavřenými očními víčky. Víčka jsou přitom symbolizována písmeny U na krajích smajlíka a prostřední písmeno W má symbolizovat pokrčená ústa uprostřed.

Protože zkratka budí dojem roztomilého výrazu, její oficiální využití se považuje za vyjádření pozitivních emocí, něhy nebo právě indikátor roztomilosti.

Dlouhá historie

Kombinace znaků se podle dostupných zdrojů využívá už od roku 2000, ale „oficiální“ začátek masivního užití v konverzacích a chatech po celém světě se datuje do roku 2014. V současnosti se stále jedná o jedno z velmi populárních vyjádření emocí na internetu.

Mohlo by vás také zajímat: 14 14 význam

Použití v textu

Zároveň se z vizuální podoby zkratky vyvinula i další jejiž podoba nepoužívá velká písmena „U“ a přepis je tak v jednoduchém formátu jako „uwu“. Přestože se už nejedná o zobrazení obličeje, význam zůstává stejný a má vyjadřovat pocity asociující roztomilost.

Navíc se objevují i další modifikace výrazu jako například OwO, kdy písmena O nahrazují původní formát a dále pracují s novým významem.

Zdroj: Dictionary.com