Lifestyle

Tetování fénix – význam

Tetování fénix – význam

Přemýšlíte o tetování s motivem fénixe a rádi byste znali jeho přesný význam? Jeho vyobrazení není pouhým designovým prvkem, ale symbolem skrývajícím několik možných interpretací. V následujícím článku vám představíme nejčastější z nich.

Znovuzrození a vzkříšení

Hlavní charakteristikou fénixe je jeho schopnost znovuzrození a vzkříšení. Tato symbolika tak dává poměrně silný význam tetování, které může v některých případech zobrazovat určitý proces započetí nové životní kapitoly nebo výrazných změn v životě.

Vítězství

Fénix může symbolizovat vítězství nebo překonání určitého závažného problému. Také se může jednat o splnění výzvy, která představovala zásadní životní milník.

Růst

Další symbolikou, kterou může tetování fénixe přinášet je odkaz na růst. Ať už se jedná o osobnostní vývoj, získané vědomosti či dokončení významné zkoušky, může pro vás být zajímavou připomínkou na některou z těchto událostí.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se pozná zamilovaný vodnář

Síla

Zmíněná schopnost znovuzrození fénixe je spojena také s tím, že se pokaždé vrací v lepší verzi a silnější. Demonstrace síly a moci je tedy jistě také jedním ze skrytých významů tohoto tetování.

Slunce

Fénix je mimo jiné často spojován se Sluncem. To je zároveň symbolem života, síly a energie. Pokud jsou vám blízké i tyto vlastnosti a jejich symbolika, tetováním jistě neuděláte krok vedle.

Nechte prostor své fantazii

Zmíněné významy jsou se symbolikou fénixe obecně spojeny, ale zdaleka nemusí být jediné. Pokud je pro vás jakékoliv tetování spojené s osobní událostí, jeho výklad si samozřejmě můžete koncipovat dle vlastní libosti. Zároveň můžete tetování kombinovat s jakýmkoliv dalším symbolem, který vám ho umožní zosobnit přímo pro vaše potřeby.

Zdroj: chronicinktattoo.com