Jídlo a pití

Příloha ke steaku

Příloha ke steaku

Steaky jsou oblíbenou součástí jídelníčků velké části populace. Pokud si je dopřáváte často, možná vám chybí inspirace, s čím je podávat. V následujícím článku se podíváme na to, jaká je nejoblíbenější a nejlepší příloha ke steaku, kterou můžete zvolit.

Hranolky

Hranolky jsou ke steakům velmi častou volbou nejen v restauracích, ale i v nejedné domácnosti. Můžete zvolit jejich domácí přípravu nebo si koupit mražené polotovary. Kromě klasických se navíc vyrábí i speciální steakové hranolky, které se k pokrmu mohou samozřejmě hodit ještě více.

Pečivo

Hledáte netradiční přílohu ke steaku, protože bežně podávaných variant jste se již přejedli? Výbornou alternativou pro vás může být pečivo. Steaky se často konzumují s bagetami doplněnými o zeleninu. Výhodou je samozřejmě zejména nutnost téměř nulové přípravy, díky které ušetříte spoustu času i práce.

Mohlo by vás také zajímat: Přílohy k lososu

Batáty

V poslední době stále známější příloha v podobě „sladkých brambor“ se ke steaku hodí výborně. Díky nasládlé chuti a zajímavým nutričním hodnotám by neměla uniknout ani vaší pozornosti. Můžete zvolit pečenou, vařenou nebo i hranolkovou variantu.

Brambory

Klasika, která většinu z nás neomrzí. Je jen na vás, jestli preferujete bramborovou kaši, vypečené lupínky nebo klasickou vařenou variantu, s bramborami zkrátka nešlápnete vedle ať už se jedná o jakýkoliv druh masa.

Zelenina

Pokud jste v dietě a kontrolujete si příjem sacharidů, může pro vás být v některých případech problematické vybrat přílohu, která bude nutričními hodnotami zapadat do jídelníčku. Řešením je zvolit lehkou zeleninovou variantu. Nakrájejte si ke steaku několik druhů oblíbené zeleniny a jistě nebudete litovat.

Zdroj aheadofthyme.com