Jídlo a pití

Co se hodí k bramborové kaši

Co se hodí k bramborové kaši

Bramborová kaše je jednou z velmi univerzálních příloh, která se hodí k celé řadě pokrmů. Typicky se jedná zejména o různé druhy masa. V následujícím článku vám představíme čtyři tipy na jídla, která vám dodají inspiraci pokud hledáte, co se hodí k bramborové kaši.

Sekaná

Sekaná je v tuzemsku velmi oblíbeným pokrmem. Díky výrazné chuti kořeněného masa může být jemná bramborová kaše naprosto ideální přílohou, která vytvoří kompaktní doplnění chutné kombinace vhodné pro všechny příležitosti.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho se peče sekaná

Ryby

Ryby jsou specifické tím, že volba příloh k nim může být poměrně obtížná. U brambor máte však téměř vždy jistotu, že nešlápnete vedle a to platí i pro bramborovou kaši. Ta se výborně hodí například k lososovi, ale využijete ji samozřejmě i pro jakékoliv jiné druhy.

Steaky

Nezáleží na tom, zda preferujete kuřecí, vepřové nebo hovězí maso, bramborová kaše je velmi dobrou přílohou ke všem druhům steaků. Jedná se o kombinaci, která není nikterak výrazná a specifická, takže s ní neurazíte téměř v žádné situaci.

Párky a klobásy

Pokud nejste zrovna příznivci vaření náročných a sofistikovaných jídel, máme pro vás dobrou zprávu. Bramborovou kaši si můžete i tak vychutnat. Velmi často se s ní totiž můžeme setkat jako s přílohou k různým druhům párků či klobás. Jemná chuť brambor výborně doplňuje kořeněné textury, takže tato kombinace vždy přináší dobrou volbu.

Zdroj: myfoodbook.com