Jídlo a pití

Přílohy k lososu

Přílohy k lososu

Losos je velmi oblíbeným a zároveň zdravým pokrmem. I přes svojí vyšší cenu si získal značnou popularitu a objevuje se stále častěji na talířích v mnoha domácnostech. V následujícím článku vám představíme ty nejčastější a nejoblíbenější přílohy k lososu, které můžete zvolit, pokud vám dochází vlastní inspirace.

Brambory a jejich variace

Pravděpodobně nejčastější přílohou, která se k lososu podává jsou brambory. Ty můžete servírovat v klasické vařené podobě nebo vsadit na různé variace. Často se například využívají brambory také pečené, šťouchané nebo bramborová kaše. Nezapomeňte však, že losos je sám o sobě poměrně tučný a přehnané množství tuku v bramborách, tak může vytvořit nežádoucí chutě.

Zeleninový salát

Pokud losos ve vašem jídelníčku figuruje jako dietní jídlo, možná budete při jeho konzumaci chtít eliminovat množství přijatých sacharidů a kalorií. V tomto případě může být vhodné vynechání klasické přílohy a zařazení zeleninového salátu, který ji může skvěle nahradit při zachování nízkých kalorických hodnot.

Mohlo by vás také zajímat: 3 důvody, proč je důležité jíst ryby

Rýže

Ačkoliv se nejedná o nejčastěji používanou variantu, losos výborně chutná i s rýži. Je na vás, zda preferujete celý steak nebo kousíčky masa rozmíchané v samotné rýži, vždy se bude jednat o chutnou a zároveň dietní alternativu tohoto pokrmu.

Těstoviny

Další variantou přílohy k lososu jsou různé druhy těstovin. I u nich platí, že se k nim ryba často konzumuje jako příměs. Jednoduše tak do pokrmu vmícháte malé kousky čímž dosáhnete zajímavé kombinace chutí i nutričních hodnot.

Batáty

Pokud máte odvahu i na méně konvenční přílohy. Můžete vyzkoušet třeba batáty. Ty připomínají chutí brambory, ale jsou o poznání sladší. S rybou tak vytváří opět zajímavou a charakteristickou chuť, která si jistě může získat vaši oblibu.

Zdroj: aheadofthyme.com