Zábava

Kde hrát šachy online

Kde hrát šachy online

Nevíte, kde hrát šachy online? V současné době máte na výběr celou řadu možností. Mezi ty nejlepší patří portály:

  • Chess.com
  • Sachy.cz
  • Lichess.org
  • Playchess.com

Chess.com

Je aktuálně největší platforma na hraní online šachů. Nachází se na ní více než 100 millionů registrovaných hráčů a není tak sebemenší problém najít šachistu, který odpovídá vaší zkušenostní úrovni. Hrát můžete v podstatě všechny existující druhy šachu a v nabídce je i řešení šachových úloh. Na výběr máte členství zdarma nebo prémiové členství, které vám nabízí více možnosti jako neomezený počet úloh nebo analýz odehraných partií.

Sachy.cz

Česká alternativa, která kromě jednoduché možnosti hraní šachů nabízí i aktuální zprávy, videa a další obsah z šachového světa. Samozřejmě si zde musíte vystačit s omezenými možnostmi, ale pro milovníky klasiky se může jednat o zajímavou volbu s možností hry i bez registrace.

Lichess.org

Hru bez registrace nabízí také portál Lichess.org. Hraní i sledování partií s poměrně širokou škálou dostupných funkcí a jednoduchým ovládáním může přinášet zajímavou alternativu. Vzhled stránky sice není příliš atraktivní, ale hratelnosti to nikterak neubírá.

Mohlo by vás také zajímat: Rozestavění šachů

Playchess.com

Také poslední platforma v našem výběru má značný přesah mimo jednoduché hraní šachu. Najdete na ní videa, rozbor taktik, doporučené otevření partie nebo spoustu další materiálů ke studiu a zdokonalení vaší hry. Nechybí samozřejmě téměř všechny možné varianty samotné hry, takže si jistě přijdete na své.

Zdroj: Amphy.com