Zvířata a domácí mazlíčci

Jak vyrobit náhubek pro psa

Jak vyrobit náhubek pro psa

Pokud se chcete pustit do výroby náhubku pro svého domácího mazlíčka, je potřeba zajistit, aby byl pro něj pohodlný, ale zároveň zaručoval bezpečí pro okolí. Výroba takového náhubku je často levnější variantou a navíc si jej můžete přizpůsobit dle svých potřeb a přání. Vyrobit lze náhubek sešitím pevného materiálu do tvaru náhubku a přišitím přezky nebo šňůry k uchycení.

Co budete potřebovat

  • Metr
  • Tenký provázek nebo šňůrka
  • Tkanina – koženka, nylon nebo jiný pevný materiál
  • Šicí potřeby – jehly, nitě
  • Přezky nebo suché zipy pro upevnění

Měření

Prvním krokem je správné zjištění velikosti našeho psa.
1. Měříme obvod čumáku v nejširším bodě.
2. Měříme vzdálenost od vrcholu čumáku k základně krku.
3. Měříme obvod krku našeho psa.

Výroba

Jakmile máme všechno správně změřeno, můžeme začít s výrobou. Na tkanině si vyznačíme obdélník podle měření z vrcholu čumáku k základně krku a obvodu čumáku. Výsledný obdélník pak rozstřihneme.
Oba konce tohoto obdélníka poté spojíme tak, aby vytvořily tvar válce. Tento válec následně pevně sešijeme. Pro upevnění náhubku na krk přišijeme na dolní část válce dvě delší šňůrky nebo provázky, které budou sloužit jako pásky pro upevnění. Nakonec připevníme přezky nebo suchý zip, abychom mohli náhubek pevně připevnit a snadno odepnout.

Mohlo by vás také zajímat: Co dělat, když pes kousne pána

Kontrola

Po dokončení výroby náhubku je důležité provést kontrolu všech švů, zdali nebude náhubek někde pejska tlačit. Následně vyzkoušíme náhubek přímo na psovi, zdali mu správně padne. Ujistíme se, že náhubek můžeme pohodlně a rychle psovi nasadit a taky sundat.

Pamatujte, že vždy je důležité sledovat pohodlí a bezpečnost vašeho psa při používání náhubku. Náhubek by měl být používán pouze v situacích, kdy je to nezbytné, a nikdy by neměl být používán jako trest. S trochou trpělivosti a praxe můžete vyrobit náhubek, který bude pro vašeho psa pohodlný a bezpečný.

Zdroj: Hepper.com