Kultura

Nemůžu si vzpomenout na název filmu

Nemůžu si vzpomenout na název filmu

Nemůžu si vzpomenout na název filmu. To je věta, kterou někdy pronesl snad každý z nás. Jak film najít? Připravili jsme pro vás několik tipů:

  • projděte filmové databáze
  • vyhledejte film podle herce
  • vzpomeňte si na výraznou pasáž
  • vsaďte na sílu okolí

Projděte filmové databáze

Na internetu existuje celá řada českých i zahraničních filmových databází. V nich se nachází téměř všechny filmy, které existují. Vyhledávat v nich můžete podle původu filmu, jeho žánru nebo třeba roku vydání. Pokud si správně zadáte jednotlivé filtry, máte poměrně solidní šanci, že na zapomenutý snímek narazíte. V jeho popisku pak najdete detailní informace a snadno tak vyloučíte nebo potvrdíte, zda jste na správné adrese.

Vyhledejte film podle herce

Ve stejných databázích nebo i volně na internetu můžete filmy dohledat také podle účinkujících herců. Stačí jednoduše najít portfolio vybrané filmové hvězdy a identifikace daného snímku už bude velmi snadná.

Mohlo by vás také zajímat: Filmy o malířích

Vzpomeňte si na výraznou pasáž

Pokud ani jeden z výše uvedených tipů nezabere, zkuste si vzpomenout na výraznou část filmu a specifickou hlášku. Jejím zadáním do vyhledávače na internetu pravděpodobně najdete poměrně rychle původní sekvenci.

Vsaďte na sílu okolí

Zeptejte se přátel, rodiny, napište si status na sociální sítě. Pokud film dobře popíšete od děje až po charaktery hlavních postav, je skoro jisté, že ve vašem okolí bude někdo, kdo ho dokáže identifikovat. Víc hlav víc ví a s nalezením filmu vám může zásadně pomoci.

Zdroj: Movieweb.com