Kultura

Jak dlouho trvá koncert

Jak dlouho trvá koncert

Česká vás hudební představení chcete si udělat představu, kolik času si na něj máte vyhradit? Jak dlouho trvá koncert může být značně proměnlivé podle individuálního programu a přístupu každého interpreta, i tak se vám pokusíme v následujícím článku nastínit základní souvislosti.

Průměrná doba trvání

Každá kapela má své vlastní zvyklosti, které dobu vystoupení zásadně ovlivňují. Obecně platí, že zavedenější a dlouhodoběji působící kapely mívají koncerty delší, protože mají více oblíbených písniček a zavedenou show. V průměru ale dle různých zdrojů koncerty trvají v rozmezí 1,5 hodiny až 3 hodiny, což by vám mělo postačit pro základní představu o možné délce.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho trvá hokejový zápas

Předskokani mohou koncert prodloužit

Délka vystoupení však nemusí být vždy svázaná pouze s koncertem hlavní kapely. Na větších akcích vystupují také tak zvaní „předskokani“, kteří svými písničkami zaplňují čas před vystoupením hlavního interpreta. Tím se může předpokládaná délka koncertu výrazně natáhnout. Je pak jen na vás, zda se dostavíte pouze na hlavní část nebo si vyhradíte delší čas i na doprovodný program.

Podívejte se na webové stránky nebo najděte informace o minulých koncertech

Pokud si potřebujete udělat detailnější představu a vytvořit si přesnější harmonogram, podívejte se na webové stránky nebo propagační materiály pořadatele koncertu. V nich bývá často odhadovaná délka uvedena. Počítejte však s tím, že se odhadovaný čas může o pár desítek minut protáhnout.

V případě, že takový údaje nenajdete, můžete si zkusit najít záznamy nebo informace z koncertů proběhlých v minulosti, protože délka bývá obvykle velmi podobná.

Zdroj: Concerty.com