Sport a cvičení

Jak dlouho trvá hokejový zápas

Jak dlouho trvá hokejový zápas

Délka hokejového zápasu může být různá. Přestože pravidla délky základní hrací doby jsou totožná pro všechny soutěže, čas se v přerušeních pozastavuje a záleží tedy na tom, jak rychle plyne hra. V následujícím článku vám zodpovíme na otázku, jak dlouho trvá hokejový zápas v průměru a jaká jsou specifika hrací doby.

Základní časové údaje

To nejjednodušší na začátek. Hokejové utkání je rozděleno do tří třetin, přičemž každá se hraje 20 minut čistého času. Navíc je mezi třetinami vždy 15 minut přestávka. Celkem tedy bez započtení přerušení trvá hokejový zápas 90 minut.

Mohlo by vás také zajímat: Ronaldo a jeho plat za minutu

Přerušení a průměrná doba hokejového zápasu

Realita je však samozřejmě zcela odlišná, protože hokej bez se hraje s celou řadou přerušení dle stanovených pravidel. Například délka průměrného zápasu v NHL je 2 hodiny a 20 minut. Ve skutečnosti si tak na sledování hokejového klání vyhraďte dobu pohybující se okolo tohoto čísla.

Role prodloužení a samostatných nájezdů

Svoji roli pak hraje také situace, kdy v základní hrací době končí utkání remízou. V takovém případě totiž přichází na řadu prodloužení. To může trvat 5 minut čistého času, ale existují i varianty ve kterých se hraje, dokud nepadne branka. Teoreticky se tak může protáhnout délka zápasu třeba i na více než dvojnásobek.

Zdroj: Icegators.com