Ostatní

Analýza falešných followerů

Analýza falešných followerů

Chcete navázat spolupráci s influencerem, ale máte podezření, že jeho sledující by mohli být falešní nebo vás jen zajímá, zda si některý z vašich oblíbenců nezaplatil za rozšíření počtu svých followerů? V následujícím článku si rozebereme jak se provádí analýza falešných followerů.

Ruční procházení sledujících

Nejjistějším, ale bohužel zároveň také časově nejnáročnějším způsobem ověření pravosti sledujících na Instagramu je ruční procházení profilů. Není samozřejmě nutné u daného influencera projít profily všech sledujících, ale je vhodné vytvořit alespoň základní přehled reprezentativního vzorku. Toho docílíte tím, že určité procento sledujících profilů navštívíte a zaměříte se na následující:

  • Uživatelská jména jsou složena z čísel nebo náhodných kombinací písmen
  • Nedisponují profilovou fotkou
  • Mají nízký počet sledujících, ale velmi vysoký počet sledovaných účtů
  • Mají omezený počet příspěvků

Mohlo by vás také zajímat: Jak vytvořit skupinu na Instagramu

Dosahy příspěvků

Dalším způsobem, který není tolik časově náročný je zkoumání dosahů příspěvků daného influencera. Pokud má falešné sledující, velmi často dochází k situaci, kdy i přes jejich velmi vysoký počet je u příspěvků daného profilu téměř nulová interakce. Neobjevují se zde komentáře a často ani lajky, protože falešné účty samozřejmě nevyvíjí žádnou aktivitu.

Internetové nástroje

Vsadit můžete také na služby, které se přímo specializují na identifikaci falešných sledujících. Stačí jednoduše zadat uživatelské jméno daného profilu a dostane se vám do rukou jednoduchá analýza. Tento postup můžete realizovat například zde.

Zdroj: socialyte.com