Finance a peníze

Cena mědi v Německu

Cena mědi v Německu

Zajímá vás, jaká je cena mědi v Německu? V obecnosti je možné konstatovat, že záleží především na formě ve které je vaše měď zpracována, ale obvykle se cena pohybuje od 5 až po 8 Euro za kilogram. V přepočtu tedy dostanete za jedno kilo přibližně 120 až 200 Kč. Další podrobnosti si rozebereme v následujícím článku.

Forma mědi

Jak již bylo řečeno, záleží na tom, v jaké podobě měď vlastníte. Nejméně peněz dostanete za izolované dráty. Pokud je drát čistě měděný, liší se dále jeho cena podle toho, jaká je jeho šířka. Širší kabely (typicky nad 1 mm) pak bývají typicky o něco dražší než ty tenčí.

Mohlo by vás také zajímat: Jak poznat eternit s azbestem

Ceny se liší podle jednotlivých výkupů

Navíc samozřejmě platí, že ceny se liší podle jednotlivých provozoven výkupů. Pro účely našeho článku jsme vybrali tři německé výkupny a jejich ceny srovnali. Pro přehlednost jsme porovnávali pouze ceny za měděný drát.

VýkupCena za 1 kg měděného drátu při prodeji malého objemu
schrott24.de7,1 Euro (170 Kč)
metallankauf24.de7,5 Euro (180 Kč)
looker.de7,58 Euro (182 Kč)
Cena mědi v Německu ve výkupech

Nutné je také konstatovat, že ceny se navyšují podle vámi prodávaného objemu. Podmínky jsou samozřejmě opět různé podle jednotlivých výkupů, ale obecně platí, že pokud prodáváte více než 100 kg, může se cena navýšit i o 10 %.

Dejte na uživatelské recenze a hodnocení

Zároveň vám silně doporučujeme sledovat uživatelské hodnocení a recenze vybraných výkupu. Ceny na internetu mohou být odlišné nebo může docházet například k podvodům s podvážením přivezené mědi. Je proto vhodné místo předem ověřit a informovat se o zkušenostech předchozích zákazníků.

Zdroje: schrott24.de, metallankauf24.de, looker.de