Jídlo a pití

Vnitřní teplota masa při grilování

Vnitřní teplota masa při grilování

Grilování je oblíbenou aktivitou pro nejednu českou domácnost. Víte ale, jaká je vnitřní teplota masa při grilování, kterou byste měli dodržet a že se liší podle jednotlivých druhů? V následujícím článku odpovíme na všechny důležité otázky týkající se této problematiky.

Kuřecí maso

Příliš dlouhé grilování kuřete může způsobit vyschnutí masa a ztrátu chuti. Na druhou stranu, pokud kuře není dostatečně propečené, hrozí vám z něj otrava bakteriemi, které způsobují velké nebezpečí pro vaše zdraví. Pro dosažení správného poměru dostatečné délky grilování a zachování správné chuti byste měli kuře na grilu držet, dokud vnitřní teplota masa nedosáhne zhruba 75 stupňů Celsia.

Mohlo by vás také zajímat: Přílohy k lososu

Hovězí maso

U hovězího masa mají mnozí v oblibě konzumaci jen částečně propečeného obsahu. Aby byla zachována bezpečnost, měla by se však teplota pohybovat minimálně okolo 70 stupňů Celsia. Pokud byste zvolili teplotu nižší, opět riskujete nakažení bakteriemi, které se v tepelně neupraveném mase mohou nacházet.

Vepřové maso

Podobně je na tom i vepřové maso, u kterého platí stejná hranice. Záleží samozřejmě vždy i na konkrétním druhu, ale teplota, která by měla obecně zajistit bezpečenou konzumaci se pohybuje okolo 70 stupňů.

Ryby

U ryb může docházet k poměrně velkým odlišnostem mezi jednotlivými druhy. Z různých zdrojů plyne, že spodní hranice bezpečná teploty, může být v některých případech i okolo 55 stupňů Celsia. Obecně je však bezpečenější volbou použít raději vyšší teplotu dosahující opět spíše k hranici 70 stupňů. Ta by měla být dostačující i u větších kousků.

Zdroj: thepoultrysite.com