Zdraví a krása

Bolest břicha na levé straně dole

Bolest břicha na levé straně dole

Bolesti břicha představují častou zdravotní komplikaci. Kdy vás mohou postihnout a co značí bolest lokalizovaná na levou stranu dolů?

Příčiny bolesti břicha

Bolesti v této oblasti je možné připsat celé řadě příčin. Zmiňme alespoň ty nejběžnější:

PořadíPříčiny bolesti
1.zánět močových cest
2.zácpa
3.problém s ledvinami
4.obtíže se střevy
5.gynekologické obtíže
6.zánět slinivky

Když bolí močový mechýř a přichází zácpa

Jednou z příčin bolestí břicha mohou být v první řadě zánět močových cest a potíže s ledvinami. Hlavním příznakem zánětu močových cest je pálení, řezání a časté nutkání na močení. Co se týče zánětu močových cest, v počáteční fázi si můžete pomoci i sami, později už je nutná návštěva lékaře a užívání antibiotik.

Zanedbaný zánět močových cest vede k tzv. pyelonefritidě, což je infekční zánětlivé onemocnění ledvin. V tomto případě se ani při nekomplikovaném průběhu nevyhnete užívání antibiotik.

Zácpa je za normálních okolností stav, který je neškodný a můžete si od něj odpomoci i užitím projímadla. Pokud vás trápí akutní bolesti břicha, jednoznačně neváhejte s návštěvou lékaře. Komplikace při zácpě mohou být i fatální.

Bolet mohou střeva i slinivka

O zánětu slepého střeva je všeobecně známo, že způsobuje spíše citlivost v pravé části podbřišku. Neznamená to ovšem, pozor, že „slepák“ nikdy nebolí vlevo. Jedná se ovšem o jiný typ onemocnění.

Konkrétně hovoříme o tzv. levostranné apendicitidě, což je označní pro onemocnění, které se správně nazývá divertikulitida. Jde o zánět střevní výchlipky neboli divertiklu. Dobrou zprávou je, že v tomto případě stačí konzervativní léčba. Na operaci nemusíte, pacientovi se podávají antibiotika.

Zejména dámy by měly vědět, že bolesti břicha neupozorňují jen na blížící se nástup menstruace. Signalizovat mohou i zdravotní obtíže, které je nutné řešit u odborníka. Příčinou mohou být myomy, cysty, ale i záněty vejcovodů, vaječníků a dělohy.

Bolesti břicha nelze podceňovat, což dokládá i poslední možná příčina, jíž je zánět slinivky. To je život ohrožující stav vyžadující zásah lékaře zcela nevyhnutelně.