Zábava

Na co se podívat

Na co se podívat

Blíží se podzimní a zimní večery. Pro řadu lidí je to čas, kdy jsou zároveň mnohem více doma. Mají tak příležitost se více dívat i na filmy nebo seriály.

Které z aktuálních titulů patří k těm nejúspěšnějším projektům a stojí za to, abyste si na ně vyhradili čas? Přinášíme vám tipy na to nejzajímavější, co nabízejí obrazovky i plátna kin. Zachumlejte se pod deku a přivítejte podzim s následujícími hity.

  • Přinášíme tipy na seriály i filmy.
  • Sledovat můžete za dlouhých zimních večerů například pořady na platformě Netflix.

Call the Midwife

Seriálový hit z produkce BBC sice není novinkou, ovšem v Česku se poprvé objevil až devět let po natočení první série. Představila ho Česká televize, která navíc atraktivní titul zcela neprozřetelně ukryla do odpoledního vysílacího schématu, který nepatří k divácky atraktivním časům.

Retro seriál je adaptací vzpomínkové knihy porodní asistentky Jenny Worth, která v 50. letech 20. století pracovala jako porodní asistentka. Kritika jej označila za zdařilé dílo, které „boduje“ díky kvalitnímu obsazení i dobře sepsanému scénáři.

Zátopek

Film Davida Ondříčka patří bezesporu k těm nejčastěji skloňovaným pojmům tuzemské kinematografie v letošním roce. Premiéru si dlouho očekávaný počin odbyl během zahájení letošního ročníku karlovarského filmového festivalu. Mělo se tak stát již dříve, uvedení do kin ale zkomplikovala pandemie koronaviru. Pozoruhodný byl již rozpočet, šlo o jeden z nejdražších tuzemských titulů.

Snímek však je zajímavý i svým příběhem, neboť mapuje sportovní i soukromý život legendárního běžce Emila Zátopka. Sportovec se do dějin zapsal tím, že jako vůbec první uběhl 10 km pod 29 minut a dodnes se jedná o respektovanou postavu. Podle přání režiséra Ondříčka neměly ve filmu chybět emoce, ale i humor a diváci se shodli, že se film skutečně povedl.

The Bold Type

Seriál vznikl pod záštitou stanice Freeform, u nás ho můžete sledovat prostřednictvím platformy Netflix. Téma se točí kolem trojice kamarádek pracujících v módním časopise Scarlett. Tento titul mnohým oprávněně připomenul variaci na kultovní Sex ve městě. The Bold Type však dokázal ústřední téma aktualizovat, přiblížit mladšímu publiku a nestydí se ani otevírat vážnější témata.

Sympatické hrdinky řeší své vlastní vztahové problémy, ale i otázky, které hýbou současnou společností. S lehkou naivitou ústředních postav se ztotožní hlavně mladší publikum, nicméně dosavadní ohlasy hodnotí The Bold Type jako příjemný oddechový seriál.

Zaklínač

Seriál vznikl na motivy knižního fantasy cyklu polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Streamovací služba Netflix jej uvedla poprvé v prosinci 2019. Ústřední postavou je zaklínač Geralt, který se se musí probíjet jako lovec příšer a mutantů temným a drsným světem.

Vizuální podoba měla do značné míry prošlapanou cestu už sérií her a tvůrci si nepochybně kladli nemalé ambice stvořit další kultovní fantasy po vzoru dnes již kultovní Hry o trůny. Přes obtížnou pozici se na úspěšnou marketingovou „značku“ se seriálem podařilo zdárně navázat a Zaklínač si našel své věrné publikum.

Než skončí léto

Mille je šestnáct a je zamilovaná. Její vyvolený je však značně problémový kluk. Z banální zápletky dokázala režisérka Shannon Murphy vykřesat příjemný a působivý film, který divákům ukáže, jak důležité je žít naplno.

Mladinká Milla má totiž rakovinu a hrozí jí tak mnohem víc než to, že s létem skončí její první láska a že bez bedlivého dozoru rodičů se nebude chovat jako slušné děvče. Ač je Moses starší, závislý na drogách a bez domova, dává Mille hlavně chuť žít. Působivá prvotina australské režisérky se nebojí emocí, ale i neprvoplánového humoru.