Co si přát na Vánoce

Vánoce už se pomalu blíží a nejen děti začínají přemýšlet nad tím, jak budou psát Ježíškovi. Dárky pod stromečkem čekají i na ty starší. Také mezi dospělými se objevují trendy, pro jejichž naplnění jsou právě Vánoce vhodnou příležitostí.

Jestliže vás tak letos nenapadá, po čem byste mohli zatoužit a vaše okolí už začíná nenápadně „vyzvídat“, co by vám mohlo pod nazdobeným jehličnanem udělat radost, možná vám přijdou vhod následující tipy:

  • Vánocům tradičně vládne hlavně elektronika, letos to budou zejména chytré hodinky.
  • Potěší i nové elektrokolo nebo LEGO stavebnice.

Chytré hodinky

Elektronika patří k dlouhodobým vánočním stálicím. Za aktuální trend však platí především tzv. elektronika nositelná. Tedy malá elektronická zařízení, která jsou určena k tomu, aby je člověk jednoduše nosil u sebe.

K nejoblíbenějším doplňkům patří v tomto odvětví především chytré hodinky. Ty vám umožní využívat některé funkce, které znáte z chytrého telefonu. Zároveň budete ušetřeni neustálého vyndávání mobilu a jeho velmi častého nabíjení.

S hodinkami tak můžete odpovídat na zprávy nebo e-maily, sledovat svůj zdravotní stav, měřit sportovní výkonnost nebo sledovat notifikace například z Messengeru.

Elektrokolo

Nejrůznější elektrovozítka zažívají momentálně doslova boom. Elektrokola jsou ideálními dopravními prostředky například pro ty, kdo pravidelně cestují do práce a chtějí volit „zelenější“ alternativu, než nabízí cestování autem.

Současně se nemusíte bát, že byste například do kanceláře dorazili zpocení a museli ihned řešit sprchu. Jízda na elektrokole není namáhavá, s nadsázkou řečeno můžete seskočit ze sedla a rovnou odejít na obchodní jednání.

Takovéto kolo se hodí i na výlety, například pro starší lidi, kterým jejich fyzická kondice už nedovoluje provozovat cyklistiku na klasickém kole. Běžná kola na elektrický pohon nabídnou dojezd cca do 50 km.

LEGO

Co zdánlivě vypadá jen jako dětská hračka, může potěšit i tatínka či jiného odrostlého muže. Například některé z variant LEGO Technic jsou přímo určeny dospělým. Stavebnice ukrývají závodní auta, ale i nejrůznější stroje. K dalším sadám, které cílí na dospělé vyznavače stavebnic, patří LEGO Architecture či LEGO Art.

Drobnou nevýhodou LEGA pro dospělé jsou vyšší pořizovací ceny, které odpovídají i vyšší náročnosti při jeho sestavování. Zato se s ním obdarovaný nebude nudit ještě nějakou dobu po Vánocích. Navíc se v mnoha případech jedná krom zábavného předmětu i o ceněný sběratelský artikl, který má značnou hodnotu.

Další články