Vánoce

Co si přát na Vánoce

Co si přát na Vánoce

Vánoce už se pomalu blíží a nejen děti začínají přemýšlet nad tím, jak budou psát Ježíškovi. Dárky pod stromečkem čekají i na ty starší. Také mezi dospělými se objevují trendy, pro jejichž naplnění jsou právě Vánoce vhodnou příležitostí.

Jestliže vás tak letos nenapadá, po čem byste mohli zatoužit a vaše okolí už začíná nenápadně „vyzvídat“, co by vám mohlo pod nazdobeným jehličnanem udělat radost, možná vám přijdou vhod následující tipy:

  • Vánocům tradičně vládne hlavně elektronika, letos to budou zejména chytré hodinky.
  • Potěší i nové kvalitní elektrokolo nebo LEGO stavebnice.

Chytré hodinky

Elektronika patří k dlouhodobým vánočním stálicím. Za aktuální trend však platí především tzv. elektronika nositelná. Tedy malá elektronická zařízení, která jsou určena k tomu, aby je člověk jednoduše nosil u sebe.

K nejoblíbenějším doplňkům patří v tomto odvětví především chytré hodinky. Ty vám umožní využívat některé funkce, které znáte z chytrého telefonu. Zároveň budete ušetřeni neustálého vyndávání mobilu a jeho velmi častého nabíjení.

S hodinkami tak můžete odpovídat na zprávy nebo e-maily, sledovat svůj zdravotní stav, měřit sportovní výkonnost nebo sledovat notifikace například z Messengeru.

Elektrokolo

Nejrůznější elektrovozítka zažívají momentálně doslova boom. Elektrokola jsou ideálními dopravními prostředky například pro ty, kdo pravidelně cestují do práce a chtějí volit „zelenější“ alternativu, než nabízí cestování autem.

Současně se nemusíte bát, že byste například do kanceláře dorazili zpocení a museli ihned řešit sprchu. Jízda na elektrokole není namáhavá, s nadsázkou řečeno můžete seskočit ze sedla a rovnou odejít na obchodní jednání.

Takovéto kolo se hodí i na výlety, například pro starší lidi, kterým jejich fyzická kondice už nedovoluje provozovat cyklistiku na klasickém kole. Běžná kola na elektrický pohon nabídnou dojezd cca do 50 km.

LEGO

Co zdánlivě vypadá jen jako dětská hračka, může potěšit i tatínka či jiného odrostlého muže. Například některé z variant LEGO Technic jsou přímo určeny dospělým. Stavebnice ukrývají závodní auta, ale i nejrůznější stroje. K dalším sadám, které cílí na dospělé vyznavače stavebnic, patří LEGO Architecture či LEGO Art.

Drobnou nevýhodou LEGA pro dospělé jsou vyšší pořizovací ceny, které odpovídají i vyšší náročnosti při jeho sestavování. Zato se s ním obdarovaný nebude nudit ještě nějakou dobu po Vánocích. Navíc se v mnoha případech jedná krom zábavného předmětu i o ceněný sběratelský artikl, který má značnou hodnotu.

Kožená peněženka

Bez peněženky se prakticky nikdo z nás neobejde. Kvalitní peněženka z pravé kůže, která má takřka neomezenou životnost, je proto zajímavým adeptem na dárek pro muže i ženy.

Kožené peněženky jsou oblíbeným doplňkem nejen pro svou praktičnost, ale také pro svůj klasický a elegantní vzhled. Jsou vyrobeny z nejvyšší kvality kůže a jsou velmi odolné vůči poškození a opotřebení. Existuje mnoho různých stylů kožených peněženek, které jsou k dispozici pro muže i ženy. Pokud hledáte pro sebe nebo svou drahou polovičku tento kus nového doplňku. Podívejte se například na českou firmu SikoraShop.cz, kde si určitě vyberete.

Pánské kožené peněženky nesou spíše tlumené barvy a při výběru je vhodné se zaměřit především na velikost a celkovou odolnost. Mnozí pánové jsou totiž zvyklý nosit peněženku zastrčenou v zadní kapse kalhot, což na ni klade zvýšené nároky. 

Nabídka dámský kožených peněženek bývá rozmanitější a zahrnuje širokou škálu neutrálních i pestrých odstínů, stejně jako luxusní designové kousky s perforovaným zdobením. Vsadit lze také na elegantní kožené pouzdro na doklady nebo pouzdro na platební karty. Ty jde poté nosit odděleně od hotovosti.