Jídlo a pití

Slané pohoštění do práce

Slané pohoštění do práce

Při zvláštních příležitostech, jako jsou narozeniny (obvykle kulaté), svatba či narození potomka, se i v pracovním shonu můžeme na chvíli zastavit a oslavit tyto události. Pokud se chystáte v práci takovou událost oslavit, budete asi přemýšlet, jaké pohoštění pro své kolegy připravit. Běžně se v tomto případě kombinuje pohoštění slané a sladké, nemusí to bát však pravidlem. Chcete-li vyhovět celé řadě preferencí, je dobře se při výběru vhodných potravin zaměřit na vyvážené a zdravé pochoutky. Slané občerstvení celou řadu možností, zaměřit se můžete na:

  • zeleninu – ať už ve formě míchaného salátu nebo obložených talířů s výběrem různých druhů v čerstvém stavu, případně grilovanou
  • ořechy – různých druhů nebo ve slaném mixu
  • sýry a uzeniny – opět ideálně ve formě obloženého talíře
  • smažené drobné maso – řízečky, křidýlka s různými dipy
  • pochutiny – včetně slaných tyčinek, chipsů či nachos, které je možné rovněž možné kombinovat s různými dipy
  • nakládané pochutiny – olivy, okurky, ale i sýry apod.

Uvedené pokrmy patří převážně do kategorie studených pokrmů a ideální je různými způsoby kombinovat.

Co ještě připravit jako slané pohoštění do práce

Tuzemskou klasikou je ovem podávání větších chlebíčků nebo jednohubek, které se připravují v několika variantách. K uvedeným možnostem se dále běžně podává pečivo či krekry. Pokud si chcete být jisti, že se pochutná opravdu každý, můžete vedle studené či jednoduché teplé kuchyně sáhnout po dalších variantách, jako jsou běžně podávané předkrmy, které mají optimální velikost malého pohoštění.

Mohlo by vás také zajímat: Levné občerstvení na párty

Slané předkrmy k podávání na pracovních oslavách

Netradiční slané předkrmy jsou obvykle pečené či zapékané nebo vařené a zakládají se na kombinaci zeleniny, masa, hub či sýra. Právě tímto způsobem lze vytvořit relativně zdravé, a přitom chutné slané pohoštění do práce, které vaše kolegy nadchne. Zkuste vyzkoušet například plněné zapékané žampiony, restovanou solenou cizrnu či zajímavou polévku s celozrnným pečivem.

Zdroj: Ttwopeasandtheirpod.com