Zdraví a krása

Sedmička vína denně: je takové množství bezpečné?

Sedmička vína denně: je takové množství bezpečné?

Sedmička vína denně je pro mnoho lidí standardní spotřebou alkoholu. Je takové množství bezpečné nebo se jedná o přehnanou hladinu? To si rozebereme v následujícím článku.

Všeho moc škodí

Na internetu se objevují informace, že čtyři deci vína pro muže a dvě deci pro ženu jsou množstvím, které má na zdraví člověka pozitivní vliv. Vyjádřit však explicitní dopady u každého člověka při dlouhodobém a pravidelném pití vína je téměř nemožné. Záleží na mnoha individuálních faktorech a jednotliví odborníci mají rozdílné názory ohledně přijatelného množství či intenzity. Sedmička denně je však množstvím, které pro běžný organismus bude přinášet negativa

Mohlo by vás také zajímat: Za jak dlouho vyprchá víno z krve?

Pozor na nebezpečné návyky

Jedno je jisté, pokud potřebujete víno pít denně a nedokážete si bez něj představit večer, máte problém. Značí to závislost na alkoholu, která je velmi nebezpečná. V dlouhodobém horizontu vám může způsobit psychické i fyzické problémy a rozhodně byste proto měli vyhledat odbornou pomoc.

Pijte s rozumem

Nakonec se tedy hodí konstatovat, že stejně jako u jakéhokoliv jiného alkoholu platí, že pít byste měli s rozumem. Pro lidský organismus a psychickou pohodu může být menší množství vína jednou za čas přínosným benefitem. Množství však dělá z mnoha látek jed a v případě vína to platí také. Dávejte si pozor, aby váš zvyk nepřerostl v závislost a kontrolujte se.

Zdroj: Alcoholrehabguide.org