Zdraví a krása

Jak dlouho můžu marodit s depresí

Jak dlouho můžu marodit s depresí

Deprese je nemoc a dávno jsou pryč doby, kdy se považovala pouze za špatný psychický stav, který musí člověk nějakým způsobem „přejít“. Protože se jedná o závažný problém, který dokáže člověka naprosto paralyzovat, je samozřejmě možné dostat na depresi neschopenku. Jakým způsobem to funguje a jaká je odpověď na otázku „jak dlouho můžu marodit s depresí?“. To si rozebereme v následujícím článku.

Délka je individuální

Hned na začátek je nutné konstatovat, že doba pracovní neschopnosti u depresí je zcela individuální. Vzhledem k charakteristice problémů, nasazené léčby a dalších specifikacím, může být potřeba na několik dnů, ale i na několik měsíců. Vždy záleží na posouzení odborníka, který rozhodne, zda je pro vás vhodné v neschopnosti dále zůstávat či nikoliv.

Mohlo by vás také zajímat: Neschopenka po telefonu

Neschopenku vám vypíše i obvodní lékař

Pokud jsou vaše psychické problémy akutní, může vám neschopenku na deprese předepsat i obvodní lékař. Ten ji však většinou napíše maximálně na několik týdnu. Pomůže vám tím překlenout dobu, než se vám podaří dostat k odborníkovi na psychické problémy, protože čekací doby bývají poměrně dlouhé.

Objednejte se k odborníkovi a problémy řešte dlouhodobě

Od obvodního lékaře proto nejčastěji dostanete žádanku k psychologovi nebo psychiatrovi a ten s vámi bude řešit problémy dlouhodobě. Neschopenku vám může prodloužit a zároveň vám doporučí dlouhodobou léčbu tak, abyste byli co nejdříve psychicky i fyzicky v pořádku.

Záležet bude na charakteru vašich problémů a nutnosti dalších zásahů ze strany ošetřujícího lékaře.

Zdroj: Psychiatry.org