Zábava

Romantické filmy s princem

Romantické filmy s princem

Romantické filmy s prvky pohádky a přítomností prince či princezny jsou oblíbeným žánrem, který dokáže diváka unést do světa snů a fantazie. Tyto filmy často kombinují klasické prvky pohádek s moderním zpracováním a dějem, který se odehrává v současnosti. Mezi takovéto filmy bezpochyby patří:

  • Princ a já
  • Předvánoční večer
  • Královské zacházení
  • Cesta do Ameriky

Princ a já

Děj se odehrává na univerzitě ve Wisconsinu, kde se studentka medicíny Paige setkává se svým novým spolužákem Eddiem, který je ve skutečnosti dánský princ. Paige o jeho pravé identitě neví a postupně se do něj zamiluje. Když se Eddieho tajemství provalí, musí Paige čelit rozhodnutí mezi svou kariérou a životem s princem.

Mohlo by vás také zajímat: Filmy o malířích

Předvánoční večer

Děj se odehrává v malém evropském království Aldovia, kde mladá novinářka Amber dostane za úkol napsat článek o korunovaci nezodpovědného prince Richarda. Amber se pod falešnou identitou dostane do královského paláce, aby získala exkluzivní informace o princi. Postupně však zjišťuje, že Richard není takový, jakým se zdál být na první pohled, a mezi nimi se začíná rozvíjet láska.

Královské zacházení

Děj se odehrává v New Yorku, kde se princ Thomas rozhodne navštívit Izzyin salon krásy, aby unikl svým královským povinnostem a užil si chvíli normálního života. Během jeho návštěvy se Izzy a Thomas spřátelí a postupně se do sebe zamilují. Princ Thomas poté nabídne Izzy možnost přijet do Lavanii, což jí umožní prozkoumat nový svět plný královských povinností a romantiky.

Cesta do Ameriky

Děj se odehrává v New Yorku, kam princ Akeem přijíždí s cílem najít si ženu, kterou by si vzal za manželku. Unaven tradičními způsoby hledání partnerky ve své rodné zemi, se Akeem rozhodne prozkoumat americký život a najít si ženu, která by ho milovala pro to, kým je, a ne kvůli jeho královskému postavení. Během svého pobytu v Americe se Akeem a Semmi setkávají s různými lidmi a zažívají řadu komických situací a postupně se do sebe zamilovávají. 

Zdroj: Imdb.com