Kultura

Filmy o malířích

Filmy o malířích

Zajímáte se o umění a rádi byste načerpali inspiraci? Filmy o malířích pro vás mohou být velmi zajímavé a inspirativní. V následujícím článku jsme mezi 4 nejlepší filmy o malířích dle naší redakce zařadili následující:

  • S láskou Vincent
  • Krásná hašteřilka
  • Artemisia
  • Poslední rodina

S láskou Vincent

Vincent van Gogh je jistě jednou z nejvýraznějších postav dějin umění a malířství obzvlášť. Celovečerní film nazvaný S láskou Vincent je kombinací klasického hraného filmu a animace z olejomaleb, které dávají snímku nezaměnitelnou atmosféru. I z tohoto důvodu patří mezi jedny z nejlépe hodnocených filmů o malířích.

Mohlo by vás také zajímat: Co nakreslit, když se nudím

Krásná hašteřilka

Film z roku 1991, který dosahuje na většině serverů hodnotících kvalitu filmových snímků s hodnocením přes 80 % vypráví muže, který se po letech vrací zpět k malování aby ztvárnil na svém obrazu podobu krásné ženy – hašteřilky. Ve filmu jsou ztvárněny emoce malíře, který prožívá silné vypětí vyplývající z podtextu celého příběhu.

Artemisia

Barokní malířka Artemisia Gentileschiová žila v 17. století, kdy byla pozice žen ve společnosti velmi komplikovaná. Díky tomuto přesahu tak film z roku 1997, který vypráví o jejím příběhu nabízí nejen dojmy z uměleckého prostředí, ale také popis boje za práva žen.

Poslední rodina

Poslední film z našeho výběru byl natočen v roce 2017. Pojednává o polském malíři Zdzisław Beksińskim, ale také o jeho rodině. Hlavním námětem tak opět není jen umění, ale vztahy, které sebou jednotliví rodinní příslušníci mají. Kromě zobrazení všech problémů jejich života nechybí ve snímků samozřejmě ani láska či vzájemná péče.

Zdroj: imdb.com