Bydlení a zahrada

Pokoj pro 14letou holku  

Pokoj pro 14letou holku  

Jako rodič se musíte potýkat se spoustou problému, kterými si Vaše ratolesti prochází. Jednou z těch příjemnějších bývá úprava pokoje podle věku dítěte. V tomto článku si zmíníme základní pravidla, kterých je potřeba se držet, pokud chcete vidět úsměv na tváří své dcerky. Pokoj pro 14letou holku by měl splňovat následující:

  • Naslouchejte jejím potřebám a přáním
  • Pestrá barevná paleta
  • V jednoduchosti je krása

Naslouchejte jejím potřebám a přáním 

Je jasné, že nebudete mít stejné názory jako Vaše dospívající dcera, ale zkuste ji dát volnou ruku ve výběru tapety nebo ji nechte vybrat barvu, kterou bude mít vymalovaný pokoj. Pokud se snažíte prosadit svůj názor, může se stát, že Vaše dcera nebude ve svém pokoji spokojená. 

Jestliže se Vám svěří se svými potřebami například s tím, že by si přála větší šatní skříň zkuste ji vyhovět, samozřejmě myslete na své finanční prostředky, ale zkuste se vždy domluvit na kompromisu.

Mohlo by Vás také zajímat: Citáty o dětech a štěstí

Pestrá barevná paleta

Zkuste do pokoje vnést barvu za pomocí barevného nočního stolku nebo barevných doplňků. Většina dospívajících dívek si přeje zachovat pokoj v neutrálních barvách, ale díky barevným prvkům v pokoji můžete podpořit její mentální zdraví. 

V jednoduchosti je krása

Nesnažte se pokoj přeplnit. Myslete jednoduše a čistě. Pokud to v pokoji být nemusí, pryč s tím. 

Základem je samozřejmě postel, psací stůl, šatní skříň, zrcadlo a různé doplňky podle výběru Vaší dcery. Pokud ale budete brát rekonstrukci pokoje jako impuls k tomu, že konečně najdete využití pro psací stroj po babičce, zřejmě je potřeba si znovu sednout a ujasnit si cíl s kterým do proměny jdete.

Zdroj: Homebnc.com