Rodina a děti

Nevděk dospělých dětí: 4 způsoby, jak situaci řešit

Nevděk dospělých dětí: 4 způsoby, jak situaci řešit

Nevděk dospělých dětí, může být pro rodiče velmi frustrující. Pokud se nacházíte v situaci, kdy od svých ratolestí cítíte nátlak nebo nevhodné chování, existují způsoby, které vám mohou pomoci. Zejména se jedná o:

  • zjištění příčin jejich postoje
  • otevřenou komunikaci
  • nevytváření nátlaku
  • poradu s odborníkem

Zjištění příčin postojů dospělých dětí

Prvním krokem, který byste měli učinit je zjištění důvodů, které vaše děti k nevděku vedou. Cítí křivdu ze svého dětství? Jsou zmanipulovaní svým partnerem? Pokud je to možné, na rovinu se svých potomků zeptejte. Jestliže vám nedají uspokojivou odpověď, zkuste si na otázku zodpovědět sami.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se pozná špatná matka

Otevřená komunikace

Je-li to jen trochu možné, zkuste o problémech s dětmi komunikovat. Popište jim svůj pohled na věc a vyslechněte si jejich postoj. Uzavírat před sebou vzájemně dveře na základě letitých sporů rozhodně není dobrý, řešením a v průběhu času to celou situaci pouze zhoršuje.

Nevytvářejte nátlak

Jako rodič máte možná pocit, že za činy svého dítěte máte stále zodpovědnost a že máte moc řídit jeho postoje a chování. Opak je však pravdou. Dospělé děti jednají pouze podle své vlastní vůle a jakýkoliv nátlak z pozice rodiče pravděpodobně nepovede k ničemu dobrému. Můžete dětem sdělit svůj pohled na věc, ale pokud ho neakceptují, nesnažte se vytvářet žádné nátlakové řešení.

Poraďte se s odborníkem

Pokud vám celá situace přerostla přes hlavu, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Psycholog nebo psychoterapeut vám může zprostředkovat potřebnou oporu a přijít s vámi na správná řešení.

Zdroj: Empoweringparents.com