Zdraví a krása

Jak onemocnět do 5 minut a proč to není dobrý nápad?

Jak onemocnět do 5 minut a proč to není dobrý nápad?

Do naší redakce dorazila od jednoho z pravidelných čtenářů otázka, jak onemocnět do 5 minut. Existují takové způsoby? A je podobný přístup vhodný? Na tyto otázky si zodpovíme v našem článku.

Nemoc je zátěž pro vaše tělo

Skutečná nemoc představuje zátěž pro tělo, ničí váš organismus a může pro vás přinášet trvalé následky. Každé onemocnění včetně těch méně závažných zanechává na lidském těle určité následky, které se mohou projevit i s odstupem a v budoucnu vám nedělat velké nepříjemnosti. V žádném případě se tedy nesnažte reálně onemocnět jen proto, abyste se vyhnuli nějakým nepříjemnostem.

Způsobů jak řízeně onemocnět je celá řada a nejčastěji jsou prováděny například skrze konzumaci kontaminovaných potravin, vody nebo úmyslný kontakt s nemocnou osobou. Všechny představují vážná zdravotní rizika s trvalými následky.

Mohlo by vás také zajímat: Kontrola nemocenské po 22. hodině

Způsoby, jak předstírat nemoc

Do 5 minut se vám navíc žádná nemoc nerozjede, a proto v mnoha případech lidé sahají spíše po variantách předstírání onemocnění. Často simulovanými bolestmi bývají například bolesti zad, hlavy nebo žaludku. Výjimkou bohužel není ani manipulace s teploměry a snaha o navýšení zobrazované teploty.

Stavějte se k problémům čelem

Nakonec je důležité konstatovat, že ať už hledáte způsoby, jak onemocnět do 5 minut z jakéhokoliv důvodu, drtivou většinu problémů podobným řešením spíše jen zhoršíte. Oddálením jejich řešení se většinou kumulují a vy si po určité době opět nebudete vědět rady.

Zdroj: Credihealth.com