Technologie

Jak hacknout WhatsApp na dálku: způsoby používané útočníky

Jak hacknout WhatsApp na dálku: způsoby používané útočníky

Zajímá vás, jak hacknout WhatsApp na dálku? Jaké způsoby nejčastěji útočníci používají a před čím byste se měli chránit? Mezi ty nejčastější patří:

  • ukradení údajů při fyzickém kontaktu
  • škodlivý software
  • ztráta telefonu

Ukradení údajů při fyzickém kontaktu

Trendem útočníků se v poslední době stal postup, kdy oběti na chvíli fyzicky vezmou telefon a na svém druhém telefonu si založí nový účet s číslem oběti. Poté potvrdí z telefonu oběti přihlášení a dále již mohou i na dálku používat její účet.

Tomuto zneužití jde naštěstí předejít velmi snadno pouze tím, že si budete dávat pozor na svůj telefon a střežit ho před potenciálním zneužitím vašich dat.

Škodlivý software

Pro přihlášení do WhatsAppu je potřeba potvrzení telefonního čísla prostřednictvím kódu z ověřované SMS, takže může na první pohled zdát, že pokud nemá útočník u sebe fyzicky váš telefon, nemá šanci se vám do účtu dostat. Opak je pravdou, existují aplikace, které mohou z vašeho telefonu přeposílat data do jiného zařízení. Dávejte si proto pozor, na co klikáte.

Ztráta telefonu

Poslední možností, jak vám někdo může napadnout WhatsApp je situace, kdy ztratíte svůj telefon. Útočník si opět může nechat poslat na vaše zařízení ověřovací SMS a pak na dálku číst vaše zprávy, i když je telefon zpět ve vašich rukách.

Řešením je dvoufázové ověření

WhatsApp umožňuje aplikaci kromě zmiňovaného kódu zabezpečit také pětimístným PINem, který vkládáte vždy při přihlašování do aplikace. Tím zamezíte v podstatě jakékoliv možnosti odcizení účtu nebo zneužití vašich citlivých údajů a rozhodně vám proto doporučujeme tuto možnost využít.

Zdroj: Faq.whatsapp.com