Ačkoliv je Facebook Messenger možná zabezpečit celou řadou metod, existují stále bohužel způsoby, jak hacknout Messenger na dálku. Útočníci nejčastěji využívají některý z následujících:
- Prolomení slabého hesla
- Instalace spyware programu
- Malware
Jak podobné útoky vypadají, a jak se proti nim bránit? To si rozebereme. následujícím článku.
Prolomení slabého hesla
Velmi častým způsobem hacknutí Messengeru je bohužel stále prolomení slabého hesla uživatele. Ačkoliv jsou programy generující kombinace k prolomení hesel již poměrně neaktuální, stále je možné velmi jednoduché kombinace prolomit. Útočníci mohou zkoušet nejčastější varianty hesel nebo opakovat znaky z vašeho přihlašovacího emailu či jména na Facebooku.
Často se může také jednat o napadnutí účtu ze strany vašeho blízkého, který má šanci heslo uhádnout. Proti podobným útokům naštěstí existuje velmi snadná ochrana aktivací dvoufázového ověření.
Mohlo by vás také zajímat: Nabourání do Messengeru: 3 způsoby, na které si dejte pozor
Instalace spyware programu
Hackeři mohou získat informace o vašem účtu na dálku také v případě, že při kontaktu vám do telefonu nainstalují spyware program. Ten zaznamenává vaši aktivitu a předá útočníkovi citlivé údaje, včetně těch přihlašovacích. Pokud máte pocit, že váš účet mohl být napaden, zkontrolujte v sekci zabezpečení aktivitu přihlášení do vašeho Facebook účtu a zaměřte se na podezřelou aktivitu.
Malware
Pravděpodobně nejčastějším způsobem používaným ze strany hackerů pro získání vašeho účtu je využití malware. Falešné nebo napadené účty odesílají kontaktům zprávu, ve které je odkaz na falešnou Facebookovou stránku. Adresát v domněnce, že se přihlašuje do Facebooku zadá své údaje a ty jsou následně odeslány přímo k hackerovi. Útok může být proveden na dálku a je díky neznalosti mnoha uživatelů bohužel překvapivě efektivní.
Zdroj: Linkedin.com