Zdraví a krása

Jak dlouho se léčí vyhřezlá ploténka

Jak dlouho se léčí vyhřezlá ploténka

Ať už čtete tento článek v rané fázi či začínáte pooperační rehabilitaci, prozradíme si, jak dlouho se léčí vyhřezlá ploténka a kolik času musíte dát svému tělu, než se plně zotaví.

  • Samovolné vyléčení 6-8 týdnů
  • Vyléčení za pomocí rehabilitace 2-3 měsíce
  • Operace 3-6 měsíců
  • Spojení antibiotik a cvičení 4-6 měsíců

Samovolné vyléčení 

Vyhřezlá ploténka má tu úžasnou vlastnost, že při podchycení v rané fázi a klidovém režimu se samovolně uzdraví a zhruba po 6-8 týdnech přestanete vnímat jakékoli příznaky a budete se moci vrátit do Vašeho běžného fungování. 

Je ale potřeba vše konzultovat se svým praktickým lékařem, který pozná, zda zrovna toto je pro Vás to správné řešení.

Vyléčení za pomocí rehabilitace

Vyhřezlá ploténka se díky rehabilitaci, která má blahodárné účinky dokáže uzdravit do 2-3 měsíců od začátku rehabilitace. Série opakovaných cviků, které postupně nabírají na intenzitě dokážou vyhřezlou ploténku vrátit na své místo a předejít tak operaci.

Operace

Pokud ignorujete příznaky či máte s vyhřezlou ploténkou opakovaně potíže, lékař Vám nejspíše poradí zvolit operaci. Není se čeho bát! 

Ze statistik vyplývá že v 90 % dochází díky operaci k úspěšnému vyřešení problému pacienta. Připravte se ale na delší rekonvalescenci, která trvá zhruba 3-6 měsíců.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak dlouho trvá bolest po extrakci zubu

Spojení antibiotik a cvičení

Někdy je potřeba brát vhodná antibiotika a během toho docházet na rehabilitace jednou do týdne. Antibiotika pomohou ke zmírnění bolestí a neomezí Vás tedy ve Vašich každodenních povinnostech. 

Naopak díky rehabilitaci se vyhřezlá ploténka vrátí do své původní polohy a přestane Vás tak trápit jednou pro vždy.

Zdroj: pain-spine.com