Zdraví a krása

Jak poznat těhotenství pohmatem

Jak poznat těhotenství pohmatem

Zajímá vás, jak poznat těhotenství pohmatem a zda je to vůbec možné? V následujícím článku zodpovíme na všechny vaše otázky týkající se tohoto tématu.

Rozeznání těhotenstvím pohmatem je nemožné

Hned na začátek našeho článku musíme konstatovat, že rozeznat těhotenství pohmatem není možné. Ačkoliv se zejména na internetu rozšířilo velké množství mýtů, které o této možnosti spekulují, externí dotyk nedává žádnou možnost k identifikaci začátku těhotenství.

Fyzické projevy jsou patrné až v pozdějších fázích

To však samozřejmě neznamená, že pohmatem není možné identifikovat ve vašem břichu pohyby ani v pozdějších fázích těhotenství. Pohyby miminka jsou s jeho vývojem v břichu nastávající maminky intenzivnější, ale začínají se projevovat zhruba až v polovině těhotenství. Tím pádem je patrné, že v drtivé většině případů již před nimi dochází k jiným projevům a těhotenství je zcela zřejmé.

Mohlo by vás také zajímat: Krevety v těhotenství

Využijte spolehlivé metody

Z výše uvedeného je vám tedy již pravděpodobně jasné, že byste měla pro rozpoznání těhotenství zvolit běžné používanou metodu těhotenského testu. Ty jsou běžné dostupné v lékárnách a jejich pořízení je finančně nenáročné. Pokud máte o výsledcích testů jakékoliv pochybnosti, neváhejte konzultovat situaci se svým gynekologem, který vám nabídne potřebnou zpětnou vazbu.

Díky správnému určení těhotenství navíc nezískáte jen jistotu, ale zároveň vám bude umožněno předejít případným problémům a zajistit bezproblémový vývoj plodu.

Zdroj: Netmums.com