Vztahy a láska

Doteky mezi mužem a ženou: 4 skryté významy

Doteky mezi mužem a ženou: 4 skryté významy

Jaké významy mají doteky mezi mužem a ženou a jak si můžete jednotlivá gesta vykládat? Tyto otázky si jistě klade nejeden z nás. V následujícím článku si vyjasníme 4 skryté významy nejčastějších doteků.

Držení za ruce

Držení za ruce zdaleka nepřináší uspokojení jen v rámci dětské lásky. Kontakt rukou symbolizuje oddání se vašemu partnerovi, pocit vzájemné ochrany i podpory vyjádřené na obě strany. Pokud se s partnerem vodíte na veřejnosti za ruce, dáváte také na první pohled najevo, že jste svoji.

Polibek

Polibek bývá první metou k pokročení v rámci intimity partnerů. Ať už se jedná o letmou pusu nebo vášnivý „francouzák“, každá pusa posune vztah na novou úroveň. V dlouhodobých partnerstvích pak polibky přinášejí určitou jiskru, kterou si partneři mohou dávat najevo neutuchající zájem po vzájemném kontaktu.

Mohlo by vás také zajímat: Mety ve vztahu

Objetí

Objetí v našem seznamu zaujímá poměrně specifickou roli. Jeho význam je totiž pravděpodobně nejvíce nejednoznačný a významně se proměňuje podle kontextu. Letmá objetí jsou běžná i na pracovních schůzkách s protějšky stejného pohlaví, zatímco intimní a pevná objetí představují skutečný přenos emocí.

Pokud se tedy snažíte o výklad významu doteku objetí, musíte vnímat hlavně jeho pozadí. Pokud vás partner objímá ve chvílích, kdy potřebujete podporu nebo lačníte po romantických chvílích, jistě vás potěší jeho správné čtení situace.

Mazlení

Mazlení je již do velké míry spojeno s intimním životem. Patří především do déle trvajících vztahů. Hlavním motivem bývá touha být se svým partnerem co nejvíce v kontaktu a sdílet s ním fyzickou i emocionální blízkost.

Zdroj: Verywellmind.com