Jídlo a pití

Dort pro chlapa s alkoholem: 2 skvělé recepty

Dort pro chlapa s alkoholem: 2 skvělé recepty

Muži jsou často velkými milovníky alkoholu a proto se nabízí při různých slavnostních příležitostí udělat muži dort s alkoholem. Ať už jde o design dortu nebo o jeho chuť, takový dort bude vždy výjimečnou ozdobou každé oslavy.  V tomto článku se dočtete nejen skvělé recepty na dorty s lahodným Baileys nebo pořádnou whisky, ale také jak dort pro chlapa s alkoholem může originálně vypadat.

Baileys dort

Tento dort je velmi oblíbený díky jemné chuti baileys, která je kombinována se sladkým čokoládovým těstem.

  • Těsto: Pro jeho přípravu budeme potřebovat 200g hladké mouky, 200g cukru, 100g kakaa, 1 prášek do pečiva, 4 vejce a 200ml oleje. Vše smícháme a upečeme.
  • Krém: 500g mascarpone, 200ml baileys a 200g cukru. Vše smícháme dohromady a krém je hotový.

Dort pak můžeme ozdobit čokoládovými hoblinkami, kousky čokolády nebo bonbóny s alkoholovou náplní.

Whisky dort

Pokud je muž, pro kterého dort děláte nadšencem kvalitní whisky , bude tento dort jasnou volbou.

  • Těsto: Potřebujeme 250g hladké mouky, 200g cukru, 125g másla, 4 vejce, 1 prášek do pečiva a 150ml whisky. Těsto z těchto surovin upečeme.
  • Krém: 500g mascarpone, 150g cukru a 100ml whisky. Vše smícháme a krém je připravený.

Na vrchu dortu může být ozdoba v podobě malé lahvičky whisky nebo můžeme použít jemně nastrouhanou čokoládu.

Další možností může být máčet korpusy do různých oblíbených alkoholů nebo použít různé čokoládové bonbóny, které jsou plněné alkoholem.

Mohlo by vás také zajímat: Prošlé mascarpone

Designy dortů s alkoholem

Dorty můžete designovat do tvarů různých láhví s oblíbeným alkoholem, sudů vín, skleniček na víno či sklenice piva s krásnou pěnou. Další možností je do dortu zasadit malé lahvičky s alkoholem, které splní funkci dekorace  a následně i potěšení z dobrého doušku kvalitního alkoholu.

Dort pro chlapa s alkoholem je tedy originální a vkusný způsob, jak oslavit různé příležitosti. Ať už zvolíte dort s chůtí alkoholu, designem alkoholu, či dokonce spojíte obojí, určitě nešlápnete vedle a váš dort bude ozdobou oslavy.

Zdroj: Pintsizedbaker.com