Ostatní

Co odpovědět na upřímnou soustrast

Co odpovědět na upřímnou soustrast

Ztráta blízkých je vždy velmi těžkou událostí, se kterou se jen těžce vyrovnáváme. V tomto období většinou mimo jiné obdržíme i spoustu kondolencí od širší rodiny nebo přátel. Jak v podobných situacích reagovat a co odpovědět na upřímnou soustrast? Připravili jsme pro vás článek obsahující všechny důležité informace.

Jednoduchost postačí

Pokud se trápíte a nevíte, co odpovědět na upřímnou soustrast, nejlepším řešením pro vás bude zvolit co nejjednodušší formu odpovědi. Bohatě postačí prosté poděkování například v následujících formách:

  • Děkuji za tvůj soucit
  • Děkuji
  • Vážím si toho
  • Děkuji za podporu v těžkých časech
  • Děkuji za tvoji podporu

Hromadné odpovědi

Zároveň platí, že není žádnou ostudou odpovídat na upřímnou soustrast hromadně a použít stejný koncept. Můžete proto všem kondolujícím zaslat stejnou zprávu, email či dopis a ušetříte si spoustu nepříjemných chvilek, které vám mohou potenciálně vzniknout.

Pokud chcete naopak připojit k odpovědím personální vzkazy samozřejmě můžete, ale myslete na to, že to není nezbytností.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho žije alkoholik

Myslete především na sebe

Přestože je odpověď na upřímnou soustrast běžnou praxí a považuje se za slušnost, v případě ztráty blízké osoby je zcela pochopitelné, že nemáte ihned kapacitu na okamžité odpovědi. Myslete především na své duševní zdraví a příliš se vymýšlením odpovědí netrapte. Nebojte se odpovídání například odložit o několik dní a vše si v klidu urovnejte.

Zdroj: joincake.com