Zdraví a krása

Jak poznat těhotenství podle očí

Jak poznat těhotenství podle očí

Identifikovat těhotenství je díky dostupnosti testů poměrně snadné. Mohou však nastat situace, kdy s vámi těhotná osoba případný výsledek nesdílí. Zajímá vás, jak poznat těhotenství podle očí? Hlavními znaky jsou nejčastěji:

  • suché oči
  • citlivost na světlo
  • zakřivení rohovky
  • otoky
  • rozostřené vidění

Nízká vypovídající hodnota

Hned v samém začátku našeho článku musíme uvést na pravou míru, že drtivá většina projevů není jasnou známkou těhotenství a může se jednat pouze o určitá vodítka potvrzující nebo vyvracející vaše domněnky. Jedinou spolehlivou metodou k odhalení těhotenství je provedení testu.

Suché oči

Vlivem hormonálních změn může docházet během těhotenství ke snížení množství mazu produkovaného žlázami v očích. V důsledku toho mohou těhotné ženy zaznamenávat pocit suchých očí doprovázený dalšími nepříjemnostmi.

Mohlo by vás také zajímat:

Citlivost na světlo

Jedním z problémů, kterým často těhotné ženy procházejí jsou migrény. S nimi pak bývá spojována citlivost na světlo, která se může projevovat i na očích. Pokud se žena potýká s častými bolestmi hlavy doprovázenými špatnou snášenlivostí světla, může se jednat o určitou indicii.

Mohlo by vás také zajímat: Jak poznat těhotenství pohmatem

Změny rohovky

Změny hormonálních hladin mohou ovlivnit během těhotenství také rohovku. Často dochází ke zvýšení její citlivosti, zvětšení nebo dokonce zakřivení.

Otoky

Otoky kolem víček a pod očima nejsou u žen v těhotenství žádnou výjimkou. Ve většině případů se nejedná o závažný zdravotní problém, pokud však přesáhne určité hranice, je nutné podstoupit návštěvu doktora.

Rozostřené vidění

Průzkumy ukazují, že u těhotných žen může docházet mimo jiné i k rozostření vidění. Hlavním důvodem je vyšší míra zadržování tekutin během těhotenství. To může vést právě ke zmiňovanému otoku rohovky, který má vliv na vidění.

Zdroj: Medicinenet.com