Ostatní

Zdravé klima je v domech z tvárnic Ytong a Silka standardem

Zdravé klima je v domech z tvárnic Ytong a Silka standardem

Pórobetonové tvárnice Ytong a vápenopískové tvárnice Silka vytvářejí zdravé a příjemné klima v interiérech. Oba stavební materiály se vyrábějí ze 100% čistých přírodních surovin, vápenopískové tvárnice Silka jsou díky prakticky identickému surovinovému složení maximálně kompatibilní s uceleným stavebním systémem Ytongi.

Čisté přírodní suroviny, tepelná pohoda a optimální vlhkost jsou pro stavby z Ytongu a Silky typické

Pórobetonové tvárnice Ytong tvoří ze sto procent čisté přírodní suroviny: vyrábí se ze směsi křemičitého písku, vápna a vody. Proto patří mezi nejčistší a hygienicky nejpříznivější materiály pro použití v rodinných a bytových domech. Přírodní složení je zárukou zdravého klimatu a příjemného prostředí.

Kvalita vnitřního prostředí se odvíjí od tepelné pohody interiéru, ať už se jedná o chladné zimní měsíce nebo letní vedra

Pórobetonové tvárnice Ytong mají ideální poměr mezi tepelnou izolací a tepelnou akumulací, v zimě tak dobře chrání před chladem a zároveň dokáží čelit letnímu přehřívání. Díky své pórovité homogenní struktuře mají pórobetonové tvárnice ve všech směrech stejné vlastnosti, a to i když je opracujete, a zabraňují tak vzniku tvz. tepelných mostů. A vysoká objemová hmotnost vápenopískových tvárnic Silka přináší kromě akustiky a pevnosti benefity ve formě akumulace. Homogenita materiálu navíc přispívá ke vzduchotěsnosti obálky budovy.

S tvárnicemi Ytong Lambda YQ postavíte i pasivní dům nebo dům s téměř nulovou spotřebou energie

Moderní a velmi žádané pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ v sobě koncentrují optimální kombinaci klíčových vlastností pórobetonu, to však není jediný důvod jejich úspěchu. Pro úsporný provoz a výstavbu současných domů s téměř nulovou spotřebou (a dají se s nimi stavět i pasivní domy) je zásadní jejich nízký součinitel tepelné vodivosti.

Majitel bungalovu z tvárnic Ytong Lambda YQ věnoval výběru stavebního materiálu hodně času, ale nelituje: „Společně s manželkou jsme  prostudovali mnoho nabídek, recenzí, vyslechli spoustu zkušeností a hodnocení od lidí, co už měli stavbu za sebou. Po důkladném uvážení vše směřovalo k tomu, že si vybereme Ytong. Nakonec padla volba na tepelněizolační tvárnice Ytong Lambda YQ. A bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Stavěli jsme svépomocí a mnohokrát jsme se přesvědčili o tom, že díky Ytongu a jeho kompletnímu sortimentu (včetně slušivých montérek, nářadí a dalšího) mohla na stavbě pracovat celá rodina.  Všechno nám šlapalo tak, jak má a za rok od založení první cihly jsme se stěhovali.“ ohlíží se za dobou stavby pan Michal.