Technologie

WhatsApp jedna fajfka: co znamená v roce 2024?

WhatsApp jedna fajfka: co znamená v roce 2024?

Co znamená na WhatsApp jedna fajfka? Přestože mnoho uživatelů stále nemá tušení, jaký je její význam, vysvětlení je velmi jednoduché. V následujícím článku vám zodpovíme na všechny vaše otázky ohledně této záležitosti.

Příjemce zprávu zatím neobdržel

V aplikaci Whatsapp znamená jedna fajfka u odeslané zprávy, že příjemce ji zatím neobdržel, přestože byla odeslána. To může být způsobeno hned několika příčinami, které si rozebereme dále v článku.

Telefon bez internetu, odstraněná aplikace nebo zablokování vašeho kontaktu

Nejčastějším důvodem, proč zpráva druhé straně nebyla doručena, je připojení k internetu. Pokud nemá adresát zprávy zapnuté datové neb Wi-Fi připojení, samozřejmě mu nemůže být zpráva doručena a přijde mu teprve v momentě, kdy se k síti připojí.

Scénář, který bude pro většinu odesilatelů zprávy méně pozitivní je zablokování kontaktu. Pokud vás adresát blokuje. Zpráva mu nedorazí a status se zobrazením jedné fajfky bude stejný. Poměrně častou variantou je i situace, kdy si adresát odstraní WhatsApp z telefonu, takže mu zprávu nejde doručit.

Mohlo by vás také zajímat: Jak poznat hacknutý Whatsapp

V momentě zobrazení se ikona mění

Důležité je zároveň uvést, že v momentě, kdy si si kontakt zprávu zobrazí, promění se ikona na dvě modré fajfky. Tím zjistíte, že byla doručena a adresát si ji přečetl.

Stavem na „půl cesty“ je pak zobrazení dvou fajfek v šedé barvě, které indikují, že zpráva byla doručena, ale adresát si ji zatím nezobrazil.

Zdroj: Airdroid.com