Technologie

Jak poznat hacknutý Whatsapp

Jak poznat hacknutý Whatsapp

Whatsapp je velmi oblíbenou aplikací používanou ke komunikaci. I přes poměrně vysokou míru bezpečnosti se může stát, že bude během svého používání zneužita napadením útočníků. Poznat hacknutý Whatsapp můžete pečlivou kontrolou dění ve vašem účtu, kontrolou informačních zpráv od uživatelské podpory nebo třeba správou přihlášených zařízení. Všechny možnosti si rozebereme v následujícím článku.

Zkontrolujte aktivitu přímo v aplikaci

Primární podezření samozřejmě nejčastěji navodí neidentifikovatelná aktivita přímo v aplikaci daného uživatele. Jestliže vám odchází zprávy, které jste neodeslali, objevují se vám nové chaty nebo máte jiný podobný problém, rozhodně byste měli zbystřit.

Zkontrolujte informační zprávy od Whatsappu

Whatsapp při změně hesel a dalších důležitých úkonech naštěstí rozesílá majitelům účtů SMSky s potvrzovacími kódy. I přesto se však může stát, že dojde ke zneužití a zpráva unikne. Stále byste ji však měli být schopní dohledat ve své schránce SMS zpráv. Podívejte se tedy, zda podobně podezřelá aktivita nenabídne vodítko.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se přihlásit na Messenger bez hesla

Projděte si informace o přihlášených zařízeních

Poslední námi doporučený krok by měl být tím, který vám pravděpodobně dodá nejvíce jistoty. Prostřednictvím ikony tří teček v pravém horním rohu se proklikněte do nabídka „propojená zařízení“ a zjistěte, zda se ve výčtu nenachází zařízení, které by v něm být nemělo. Pokud se zde vyskytuje, samozřejmě zvolte jeho odhlášení a změňte své přístupové heslo. Ideální bude také zavést dvoufázové ověření pro přihlašování.

Zdroj: Alphr.com