Zdraví a krása

Trik na uvolnění nosu

Trik na uvolnění nosu

Rýma a ucpaný nos jsou problémy se kterými se někdy potýkal snad každý z nás. V takových situacích většinou hledáme jakýkoliv tip nebo trik na uvolnění nosu, který by nám poskytl kýženou úlevu. V následujícím článku vám některé triky doporučíme a popíšeme, jak fungují. Vyzkoušet můžete například:

  • aplikaci páry
  • čistící konvičku
  • inhalátory
  • další babské rady

Babské rady

První trik na uvolnění nosu je spíše babskou radou, takže je nutné ho brát s určitou rezervou. V některých případech však může působit až překvapivě dobře. Postup je jednoduchý: nejdříve je nutné přitisknout špičku jazyka na horní patro úst a následně stlačit ukazováčkem a malíčkem prostor mezi obočím na čele. Při opakovaní procesu by mělo dojít mechanické úlevě.

Druhým trikem podobného charakteru je zaklonění hlavy při současném zmáčknutí nosu a dlouhém zadržení dechu. Po opakování by opět mělo dojit k rychlé úlevě.

Pára

Již více prokázaným trikem, který funguje na ucpaný nos je výběr prostředí s vyšší mírou páry ve vzduchu. Pokud nemůžete navštívit parní saunu, můžete si udělat alespoň teplou koupel nebo napustit lavor s vařící vodou a naklonit nad něj hlavu.

Mohlo by vás také zajímat: Zvětšené klouby na prstech ruky

Čistící konvička

V tuzemsku nejsou vyplachovací konvičky příliš známé, ale jejich účinky jsou neoddiskutovatelné. Při vytvoření správného roztoku a dodržení doporučeného postupu vyplachování se vám může od ucpaného nosu ulevit opravdu velmi rychle.

Inhalátory

Poslední námi doporučenou variantou jsou speciální inhalátory určené pro uvolnění nosních dutin. Nastudujte si uživatelské recenze a vyberte takový se kterým mají lidé nejlepší zkušenosti. Při pravidelném používání můžete dosáhnout významné úlevy.

Zdroj: goodhousekeeping.com