Zdraví a krása

Jak urychlit splasknutí otoků

Jak urychlit splasknutí otoků

Ať už se jedná o otoky po operaci, nehodě či obyčejnému bouchnutí například o kus nábytku, následné otoky nejsou nic příjemného. 

Možností, jak urychlit splasknutí otoků je spousty, my se ale v tomto článku budeme zaměřovat na následující možnosti:

  • Jezte méně soli
  • Zkuste akupunkturu
  • Bylinky

Jezte méně soli

Pokud omezíte přísun soli, v těle se přestane hromadit zadržovaná voda a otok by měl samovolně do pár hodin splasknout. Při omezení soli nezapomínejte na kontrolu zpracovaných a balených potravin, které obsahují větší procento soli. 

Omezte masné výrobky, omáčky a nakládanou zeleninu. Zkuste omezit produkty na dva dny a pozorujte, zda Vám otoky mizí, pokud ne, navštivte lékaře a požádejte ho o radu či předepsání chladivého gelu.

Zkuste akupunkturu

Akupunktura nejvíce pomáhá na splasknutí otoků po operaci. Nejčastěji se aplikuje na otoky nohou, břicha a zad. Tato léčivá technika vychází z tradiční čínské medicíny, kdy jde především o správné napojení na nervovou soustavu jedince. 

Splasknutí otoků byste měli vidět po dvou hodinách od návštěvy akupunktury v případě malých otoků. Pokud se potřebujete zbavit otoků po operaci doporučuje se navštěvovat salon v rozmezí 1-3 měsíců. 

Mohlo by Vás také zajímat: Nevysvětlitelné škrábance na těle

Bylinky

Různé bylinky mohou být klíčem k tomu, jak urychlit splasknutí otoků. I bylinky pomáhají se zadržováním tekutin v těle. Musíte si dávat pozor jaký druh bylinek zvolíte, například taková mateřídouška Vám se splasknutím otoků vůbec nepomůže. Vybírejte tedy z těchto bylinek: rozmarýn, přeslička, jírovec.

Bylinky můžete vyvařit a udělat si výborný čaj, který by měl splasknutí otoků urychlit až o dvanáct hodin.
Zdroj: recoupfitness.com