Technologie

Nejdražší počítač na světě

Nejdražší počítač na světě

Zajímá vás, jaký je nejdražší počítač na světě v roce 2024? Přestože se zdroje s žebříčky nejvyšších cen v některých případech rozcházejí, vytvořili jsme pro vás přehled třech nejnákladnějších strojů, které jsou aktuálně k dispozici.

  1. Next Computing the Edge D – s cenou 1,22 milionu Kč
  2. 8Pack OrionX2 Dual System Extreme Overclocked PC – s cenou 970 tisíc Kč
  3. HP Z8 G4 Workstation – s cenou 945 tisíc Kč

Next Computing the Edge D

Vůbec nejdražší běžný počítač, který si můžete aktuálně pořídit je model Next Computing the Edge D. Jeho pořizovací cena dosahuje neuvěřitelných 1,22 milionu Kč. Spolehnout se u něj můžete na výkon bez jakýchkoliv kompromisů. Namátkou zmíníme třeba 64 jader procesoru, čtyři grafické karty nebo 256 GB RAM.

Samozřejmě platí, že počítač je vhodný zejména pro obsáhlé datové výpočty a běžní uživatelé ani zdaleka nevyužijí jeho kapacitu.

Mohlo by vás také zajímat: Nejde mi Messenger v mobilu

8Pack OrionX2 Dual System Extreme Overclocked PC

Druhý počítač v našem žebříčku si již pořídíte za cenu pod milion Kč (konkrétně zhruba 970 tisíc Kč). To je lidovka, nemyslíte? Za tuto sumu dostanete 18 jader procesoru, 128 GB RAM nebo úložiště s kapacitou 4 TB. Opět platí, že počítač se hodí spíše k profesionálním účelům například grafikům nebo animátorům, kteří potřebují ke své své práci extrémní výkon.

HP Z8 G4 Workstation

HP Z8 G4 Workstation je počinem velmi známé firmy Hewlett Packard. Tento počítač má na trhu podobnou cenu jako předchozí jmenovaný (945 tisíc Kč) a můžete od něj očekávat 28jádrový procesor nebo operační paměť 512 GB RAM.

Designové modely

Do výběru jsme záměrně nezahrnuli různé designové nebo sběratelské modely počítačů, jejichž cena se může pohybovat řádově i o několik stovek procent výše než v případe zmíněných. V jejich případě však neplatíte za kvalitu komponentů, ale spíše za obsažené drahé kovy nebo unikátní design. Například notebook MJ’S Swarovski & Diamond dosahuje ceny téměř 80 milionů Kč.

Zdroj: Luxatic.com