Technologie

Nejde mi Messenger v mobilu

Nejde mi Messenger v mobilu

„Nejde mi Messenger v mobilu.“ Tuto větu alespoň jednou pronesl snad každý uživatel populární mobilní aplikace. Mezi nejčastější příčiny tohoto problému patří:

  • Problémy s připojením
  • Problémy s vašim mobilem
  • Výpadek aplikace

Problémy s připojením

Nejčastějším problémem, který vede k nefunkčnosti Messengeru v mobilu je nedostupnost sítě. Ať už využíváte datové připojení nebo Wi-Fi, ověřte, zda jste k internetu skutečně připojení a zda vám funguje pro jiné aktivity. Bez přístupu k síti zkrátka Messenger nefunguje.

Problémy s vaším mobilem

Kromě připojení samozřejmě potřebujete i funkční telefon, na kterém chcete Messenger používat. Nejčastějším problémem, který může zapříčinit nefunkčnost Messengeru je neaktualizovaná verze aplikace.

Zároveň můžete narazit i na problémy s kompatibilitou operačního systému nebo nedostatkem volného úložiště v telefonu, což může způsobit časté padání aplikace.

Řešení je pak samozřejmě nutné přizpůsobit původu problému. Pomoci může aktualizace aplikace, softwaru telefonu nebo jednoduché přeinstalování. Vše byste měli zvládnout během pár minut.

Mohlo by vás také zajímat: Proč nejde Messenger

Výpadky aplikace

Ne vždy však musí být problém na vaší straně. Tak jako každá mobilní aplikace má i Messenger samozřejmě čas od času výpadky. Zda služba aktuálně zaznamenává problémy s funkčností můžete poměrně snadno ověřit pomocí webové stránky Downdetector.com. Na ní nahlašují uživatelé své problémy s provozem aplikací nebo webů a při výpadcích dochází k rapidnímu navýšení podobných reportů.