Ostatní

Musím platit televizní poplatek když mám satelit?

Musím platit televizní poplatek když mám satelit?

Musím platit televizní poplatek když mám satelit? To je otázka, kterou si klade nejedna domácnost v tuzemsku. Připravili jsme pro vás článek obsahující odpovědi a všechny důležité informace.

Otázka vlastnictví televizního přijímače

Pro nutnost plateb koncesionářských poplatků stačí pouze vlastnit televizní přijímač. Znamená to, že i v případě, že máte svou televizi připojenou k satelitu, musíte poplatky platit.

Stejná pravidla se navíc vztahují i na vlastnictví počítače s televizní kartou nebo jakékoliv další zařízení, která jsou schopná přijmu televizního signálu. Poplatky však samozřejmě platíte pouze jednou za celou domácnost bez ohledu na počet využívaných zařízení.

Televize z poplatků financuje svůj provoz, zajišťuje nezávislost a snaží se eliminovat množství reklam ve svém vysílání. Bez pravidelných příspěvků by tak její činnost byla nemožná.

Mohlo by vás také zajímat: Jak udělat z normální televize chytrou

Kdo nemusí poplatky platit?

Od poplatků jste tedy osvobozeni v případě, že nemáte doma žádné zařízení schopné přijímat televizní signál. Zároveň existují i určité další výjimky. Koncesionářské poplatky neplatí:

  • nevidomí a oboustranně neslyšící
  • sociálně znevýhodnění (za určitých podmínek)
  • cizinci (za určitých podmínek)

Pokud chcete být od poplatku osvobozeni, je nutné poslat České televizi čestné prohlášení s oznámením, že se na vás nevztahují podmínky definované pro platbu poplatků za televizní vysílání. V opačném případě pro vás vzniká povinnost automaticky, protože zákon definuje domněnku u každého, kdo se stane odběratelem elektřiny.

Zdroj: Wikipedia.org