Sport a cvičení

Leg press – váha bez závaží

Leg press – váha bez závaží

Leg press je jedním ze základních strojů pro budování síly a svalové hmoty na nohách, a proto má pevné místo v nejednom tréninkovém plánu. Pro plánování tréninku nebo i poměření vaší síly se však hodí znát, jakou má leg press váhu bez naloženého závaží. To si rozebereme v následujícím článku.

Kolik váží leg press bez závaží?

Jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje. Podle zahraničních zdrojů se váha části konstrukce, kterou na legpressu zvedáme pohybuje v rozmezí od 45 do 77 kg. Můžete tedy vycházet z předpokladu, že průměrně bez naloženého závaží zvedáte na prázdném leg pressu váhu pohybující se kolem 60 Kg.

Mohlo by vás také zajímat: Cviky s gumou na břicho

Hmotnost není jediným faktorem

Rozdíly v obtížnosti cviku však nejsou determinovány pouze váhou stroje. U jednotlivých modelů se mohou různě lišit také rozměry, sklon lavice nebo konstrukční řešení. Tyto faktory se pak promítají do faktu, že stejná váha může na dvou různých strojích přinášet jiný odpor.

Spolehněte se na svoje pocity

Z výše uvedeného je patrné, že pokud navštěvujete více fitness center a nevíte jakou nastavit váhu kvůli rozdílům u jednotlivých leg pressů, nezbývá vám nic jiného než vsadit na svůj odhad. Rozhodně doporučujeme před ostrou sérií provést nejdříve procvičovací, abyste hmotnost odhadli a neriskovali nepříjemné zranění nebo selhání.

Zdroj: Bodybuildingmealplan.com